Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3401
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gdzie spektakle w czasie remontu? Co z JST?

Czwartek, 29 czerwca 2017, 8:36
Aktualizacja: Sobota, 1 lipca 2017, 4:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Gdzie spektakle w czasie remontu? Co z JST?
Fot. Przemek Kaczałko
Trwa przerwa wakacyjna w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida, ale to wcale nie oznacza, że nic tam się nie dzieje. Oprócz przygotowań do 35. MFTU, rozpoczęło się wielkie pakowanie w związku z remontem, który rozpocznie się we wrześniu. Gdzie w nowym sezonie zobaczymy jeleniogórskich aktorów?

Najprawdopodobniej aktorzy Teatru Norwida trafią do Kina Grand (ul. Krótka) – do podpisania została umowa, ale wszystkie szczegóły już uzgodniono. - Od połowy sierpnia chcemy się tam przenosić, bo sezon trzeba zacząć normalnie 1 września, a chcemy go otworzyć nową premierą – powiedział Tadeusz Wnuk, dyrektor teatru. - Przez wiele miesięcy staraliśmy się o to, żeby teatr przeniósł się do Kina Lot, ale dyrekcja kina musi prowadzić swoją działalność statutową i nie może sobie pozwolić na odcięcie się od repertuaru kinowego – dodał szef placówki kultury.

W związku z tym, spektakle prezentowane w kinie przy ul. Krótkiej będą dość ograniczone - Teatr Norwida ma dużą scenę i 550 miejsc na widowni, a w Kinie Grand scena jest mniejsza i miejsc dla publiczności jest 160, jednak zostanie powiększone do 200. - Scenę w ramach małej modernizacji chcemy przedłużyć, żebyśmy mogli grać tam nasze małe formy teatralne. Premiery będą podyktowane tymi warunkami, a jeśli chodzi o nasze duże produkcje tj. Szalone Nożyczki, Ania z Zielonego Wzgórza czy Odprawa Posłów Greckich – tutaj liczymy na objazd – wyjaśnił Tadeusz Wnuk. Zainteresowanie jeleniogórskimi spektaklami już wyrażono m.in. w Głogowie i Lubinie.

Remont teatru ma potrwać do grudnia 2018 roku, a więc co z kolejną edycją Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych? Decyzja już zapadła – na ten czas zostają zawieszone. - JST wymagają pewnej oprawy – to spektakle duże, kosztowne, to spektakle najlepszych teatrów w Polsce i muszą mieć swoja oprawę – powiedział Tadeusz Wnuk.

Pierwszą premierą w nowym sezonie będzie „Najdroższy” Francisa Vebera w reż. Marcina Sosnowskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group