Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6263
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gdzie pomieścić miejskich metodyków?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 10 września 2011, 8:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: Angela
Prowadzone są rozmowy dotyczące lokalizacji siedziby doradców metodycznych dla nauczycieli powołanych przez prezydenta miasta.

O mianowaniu przez prezydenta Marcina Zawiłę doradców metodycznych już informowaliśmy. Dotychczas na bazie umów z DODN bezpłatnie korzystali oni z obiektu Dolnośląskiego Ośrodka Kształcenia Nauczycieli, który mieści się przy ul. 1 Maja. Korzystali tu również z biblioteki pedagogicznej czy sal multimedialnych, współpracowali też z nauczycieli konsultantami.

Jednak z chwilą przekształcenia DODN-u z zakładu budżetowego w jednostkę budżetową, urząd marszałkowski zażądał zapłaty za pobyt i korzystanie z sal doradców metodycznych prezydenta Jeleniej Góry. Nie wiadomo więc, czy doradcy zostaną przeniesieni w inne miejsce, czy też miasto dojdzie do porozumienia z wrocławskim urzędem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~ccc 10-09-2011 9:23
po co trzymac jakichkolwiek metodykow. kazdy samodzielny naczyciel nie po to konczyl studia zeby musial chodzic to mianowanego metodyka przez prezydenta. tacy metodycy to w jg porazka...
~kontra 10-09-2011 9:29
wszyscy uczą się przez cale życie - zwłaszcza nauczyciele. Jeśli NAUCZYCIEL tego nie robi to kiepski z niego pedagog, i nic dziwnego, ze polska szkoła opiera się na korepetycjach. Z takim podejściem do życia:"ccc" współczuję! Może i są tacy doradcy, którzy nie wiedzą co robić, ale są i tacy, którzy świetnie się sprawdzają, są pomocni, kreatywni, życzliwi, jak np Pani od języków obcych.
~Bystry 10-09-2011 10:51
Kościół Metodystów dla metodyczek!!!! Tam i tylko tam sprawdzą się w działaniu. Tyle. Zawiła, z dala od mojej kasy!!!!
~Węzełek 10-09-2011 11:40
Metodycy! Jak usunąć ostatnią komórkę z mózgu przeciętnego młodzieńca? Jak zmusić te, już nieliczne młode osoby jeszcze nie palące, do obowiązkowego trzymania papierosa w zębach? Jak skutecznie obniżyć do poziomu przedszkola prawo do spożywania "niskoprocentowego" piwa? Jak zalegalizować powszechne palenie gandzi? I twórczo dalej rozwijać to zagadnienie? Jak edukować obowiązkowo wszystkich do korzystania z rozkoszy jedynie słusznej orientacji gejowskiej? No, ostatecznie można by się zgodzić na, niczym nie skrępowany, permisywizm seksualny... Itd, itp. Pracy jest dużo. Metodyków nam trzeba bo osiągi w tych dziedzinach są na razie słabe...
~:-> 10-09-2011 11:43
Metodyk- żałosna funkcja za naszą kasę.
~ccc 10-09-2011 12:11
nauczyciel jest dobry albo nie. tutaj slabiznie nauczycielskiej zaden metodyk nie pomoze. jezeli chodzi o polska szkole to takie cos jak korepetycje zawsze istnialy i beda istniec, jezeli ktos nie ma zdolnosci do nauki musi dymac na korepetycje i tyle. widac iz ~ kontra musi z tego korzystac. twoj problem na co wydajesz pieniazki. dla mnie taki metodyk z DODN to totalna porazka.
~x 10-09-2011 19:20
nauczyciele jako opiekunowie zarazem dzieci i mlodziezy umieli walczyc o podwyzki.racja, praca trudna niewdzieczna ale sami ja wybrali. zdobyli czesc tego co chcieli lecz czy do konca wywiazuja sie wlasciwie z obowiazkow?NIKIOGO no prawie,z grona nie interesuja dziwne zachowania dzieci, pograzonych w swoich klopotach, nikt w to nie wnika udajac brak problemu az nie staje sie cos zlego,nastepnie narkotyki w szkolach,czy przy dobrej pracy nauczycieli istnial by problem na terenie szkol?mysle ze podwyzki dane sa na wyrost a niektorzy pomylili sie z profesja.uczyc,to nie tylko dawac wiedze i zmykac po paru godz do domu tutaj jest obowiazek dopilnowania. za to tez maja placone.mlodziez robi sie trudna i nikt tego w szkolach nie zwalcza. domy to za malo.ogol psuje wysilek dobrych rodzicow.
~Mima 10-09-2011 20:33
Jak to gdzie pomieścić? Dać im jakąś salkę, niech kupią farby, pomalują i zmieszczą się, w końcu to tylko 14 osób. Na pierwszym zebraniu organizacyjnym u mojego syna (szkoła podstawowa) pani wychowawczyni wystąpiła z taką właśnie propozycją, bo klasa licząca 27 uczniów jest w opłakanym stanie.
~Mima 10-09-2011 21:20
Jak to gdzie pomieścić? Dać im jakąś salkę, niech kupią farby, pomalują i zmieszczą się, w końcu to tylko 14 osób. Na pierwszym zebraniu organizacyjnym u mojego syna (szkoła podstawowa) pani wychowawczyni wystąpiła z taką właśnie propozycją, bo klasa licząca 27 uczniów jest w opłakanym stanie.
~zawiła 10-09-2011 22:28
zawiła musi odejśc\
~Gość 10-09-2011 22:34
Zawiła niech zostanie ,mianuje sobie doradców i metodyków chłop się dokształca i basta ,a ty durny podatniku za.......j na tych nierobów ,szkoda tylko że te nieroby są opłacane z moich podatków ,ale to się skończy od dziś ide pracować na czarno i gówno te nieroby dostaną .
~ 11-09-2011 8:39
Niedokształceni nauczyciele niech idą na studia i niech płacą za nie z własnej kieszeni, przedstawiciele innych zawodów muszą tak czynić, a jeśli nie, to niech wybiorą studia dofinansowywane przez UE i też niech trochę płacą. Za naukę się płaci, to kosztuje. Wszyscy dorośli płacą za naukę, dlaczego nie nauczyciele? Nauczycielom TEŻ SIĘ PŁACI ZA NAUKĘ, KTÓRĄ SERWUJĄ DZIECIOM NA KOREPETYCJACH. Kiedyś nie były potrzebne żadne korepetycje, bo nauczyciele byli zaangażowani w swoją pracę, teraz uczniowie są zmuszani do korepetycji. Dlaczego? Dlaczego korepetycje są teraz aż tak powszechne? Chyba tylko z WF nie ma korepetycji. Skąd metodycy czerpią swoją wiedzę? Kto ich uczył? Metodykami powinni być WSZYSCY NAUCZYCIELE, a nie wybrańcy. To kto uczy dzieci? Niedouczeni nauczyciele?
~ 11-09-2011 18:02
skąd tykle jadu?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group