Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 8004
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Gdybym był bogaty" i dużo śmiechu w ODK. Było tłumnie

Sobota, 29 stycznia 2011, 7:53
Aktualizacja: Niedziela, 30 stycznia 2011, 8:25
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: „Gdybym był bogaty
Fot. Petr
Wczoraj, 28 stycznia 2011 w sali teatralnej Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu przy ul. Krzysztofa Komedy–Trzcińskiego w Jeleniej Górze odbył się koncert piosenek żydowskich „Szmonces i liryka”. Imprezę poprowadził Ryszard Wojnarowski – popularny aktor Teatru Maska.

Tłumnie przybyła publiczność, mistrzowskie wykonania najpopularniejszych piosenek żydowskich, w tym także kultowego utworu „Gdybym był bogaty” z musicalu „Skrzypek na dachu”, okraszone sporą dawką inteligentnego, przewrotnego humoru – oto jak można scharakteryzować pokrótce wczorajszy koncert „Szmonces i liryka”, który miał miejsce w ODK w Jeleniej Górze.

Koncert, na którym patetyzm mieszał się z ironią w sposób ciekawy i bezpretensjonalny, za co oklaski należą się zarówno solistom Studia Piosenki ODK, którzy zaprezentowali zebranym swoje talenty, jak i prowadzącemu imprezę Ryszardowi Wojnarowskiemu.

Piosenka plus żart, chóralne wybuchy śmiechu, anegdota plus kolejna piosenka, tak przedstawiał się układ kompozycyjny „Szmoncesu i liryki”, koncertu, ale i przygody intelektualnej naprawdę „wysokich lotów”. – Szmonces i liryka”, gdzie szmonces (dosł. żart – przyp. red) to, oczywiście, ja – powiedział na wstępie Ryszard Wojnarowski, co spotkało się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony licznie zebranej publiki, którą później aktor wręcz „zarzucał” dowcipami oraz dykteryjkami.

Nastrój lekki i efektowny, żywiołowość, wesołość, a zarazem silne wzruszenia – po prostu, „Szmonces i liryka”, w którym udział wzięli m.in. Maryla Nowak, Waldemar Korczyński, Magdalena Szczepanik oraz Marzena Krotochwil. Zręczne i nie tylko do posłuchania.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group