Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10060
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gdy dziecko źle czyta, pisze, mówi

Czwartek, 8 stycznia 2009, 7:54
Aktualizacja: 8:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Gdy dziecko źle czyta, pisze, mówi
Fot. RED
Od najbliższego poniedziałku (12 stycznia) przyjmuje poradnia logopedyczna przy SP ZOZ Szpitalu Specjalistycznym MSWiA przy ulicy Cieplickiej 69–71 w Cieplicach. Porady są bezpłatne, a do zarejestrowania małego pacjenta potrzebne jest tylko skierowanie lekarza.

Poradnia ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu rodzice za zdiagnozowanie i terapię swoich pociech nic nie zapłacą. By natomiast zarejestrować dziecko, wymagane jest jednorazowe skierowanie od lekarza medycyny rodzinnej, pediatry lub neurologa. Rejestracja odbywa się osobiście w poradni w budynku C lub telefonicznie w godzinach 8-14 pod numerem telefonu 075 64 35 733.

Każda wizyta będzie odbywała się co najmniej jeden raz w tygodniu i będzie trwać około pół godziny. Pierwsze spotkanie będzie miało na celu zdiagnozowanie wady dziecka, a przy kolejnych spotkaniach prowadzona będzie terapia – mówi Monika Mikulska, logopeda.

W zależności od liczby pacjentów zajęcia będą prowadzone indywidualnie lub grupowo w zespołach 3 – 4 osobowych, co również jest dla dzieci bardzo korzystne. Warto więc, szczególnie w zbliżające się ferie zimowe, pomyśleć o przebadaniu dzieci, które mają problemy w szkole i ewentualnej pomocy im.

Jakie dzieci trafią pod opiekę tutejszych specjalistów? Te, które niewyraźnie mówią, deformują głoski, nie mówią pełnymi zdaniami, a w wieku szkolnym brzydko piszą, robią błędy czy słabo czytają. W styczniu i lutym poradnia będzie czynna wyjątkowo w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach od 8 do 15.00, a w czwartki do 17.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
432
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
17%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group