Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 6038
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gaz się ulatniał. Sytuacja powoli wraca do normy

Czwartek, 5 maja 2011, 15:21
Aktualizacja: Piątek, 6 maja 2011, 8:02
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Gaz się ulatniał. Sytuacja powoli wraca do normy
Fot. Agrafka
Rejon ulic: Wojska Polskiego, W. Pola, Kochanowskiego oraz 1 Maja został dziś po południu zamknięty dla ruchu. Powód: możliwe niebezpieczeństwo wybuchu gazu. Przez kilka godzin w centrum Jeleniej Góry ciągnęły się długaśne korki. Przed godziną 19 częściowo przywrócono ruch pojazdów.

- Doszło do rozszczelnienia przewodów gazowych w trakcie przebudowy sieci podziemnej. Zamknęliśmy skrzyżowanie alei Wojska Polskiego z ulicą 1 Maja dla ruchu kołowego i pieszego. Za wcześnie mówić o zagrożeniu wybuchem - powiedział około godz. 15. 30 młodszy aspirant Rafał Skiba z miejskiej Komendy Policji w Jeleniej Górze.

Na miejsce przyjechały pogotowie gazowe, straż pożarna policja i straż miejska. - Przy pracach doszło do rozszczelnienia rury gazowej z gazem miejskich i w tym momencie szukamy tej nieszczelności. Czekamy na decyzję z gazowni o wyłączeniu tej części sieci. Cały czas monitorujemy stężenie metanu w powietrzu – poinformował Andrzej Ciosk, rzecznik Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

- Nie ma żadnego zagrożenia, nie było potrzeby ewakuacji ludzi. Rura gazowa została uszkodzona przez ekipę, która pracowała przy kablach energetycznych. Obecnie awaria jest usuwana, ale nie wiadomo ile to potrwa. Droga jest zamknięta od ul. Nowowiejskiej do 1 Maja, ale za kilkanaście minut ma być już przejezdna jedna strona jezdni - powiedział po godz. 16 Włodzimierz Belta, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Zamknięcie skrzyżowania al. Wojska Polskiego i ulic 1 Maja oraz W. Pola spowodowało potężne korki, które ciągnęły się ulicami, którędy wytyczono objazdy, głównie Kubsza i Drzymały. Przed godz. 19 sytuacja powoli zaczęła wracać do normy a ruch stopniowo przywracano. Niewielkie utrudnienia mogą jeszcze potrwać przez jakiś czas. Uszkodzony gazociąg zabezpieczono.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group