Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5296
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gang złodziei volkswagenów rozpracowany

Poniedziałek, 13 września 2010, 9:12
Aktualizacja: 9:13
Autor: KPP
Policjanci z Kamiennej Góry zatrzymali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów i rozbieraniem ich na części, które sprawcy sprzedawali poprzez internetowe portale aukcyjne, m.in. jako zestawy do przerabiania samochodów sprowadzanych z Anglii.

Kamiennogórscy kryminalni realizując rozpracowanie grupy przestępczej, zajmującej się kradzieżami aut w wyniku przeprowadzonej operacji zatrzymali czterech mężczyzn, podejrzanych o ten przestępczy proceder. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 20 – 26 lat, mieszkańcy miejscowości leżących w gminie Kamienna Góra. Wszyscy podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze prowadząc czynności operacyjne wpadli na trop szajki, zajmującej się kradzieżami samochodów na Dolnym Śląsku i rozbieraniem ich na części. „Dziuplę” – czyli nielegalnie działający „warsztat”, sprawcy zorganizowali w stodole, w jednej z wsi leżących w pobliżu Kamiennej Góry. Części z rozbieranych samochodów sprzedawali oni poprzez internetowe portale aukcyjne, m.in. jako zestawy do przerabiania samochodów sprowadzanych z Anglii.

Złodzieje specjalizowali się głównie w kradzieżach różnych model samochodów marki Volkswagen. Na chwilę obecną policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili już pięć skradzionych samochodów. Trzy z nich oraz znaczną ilość części samochodowych już odzyskano. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. ile zatrzymani mają tego typu kradzieży na koncie.

Mężczyźni nie byli wcześniej notowani. Za włamania i kradzieże pojazdów, grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dwóch z nich decyzją sądu zostało już tymczasowo aresztowanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group