Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6995
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Gang samochodowy na ławie oskarżonych

Czwartek, 31 sierpnia 2006, 0:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
Jeden z najbrutalniej działających gangów złodziei samochodowych rozbili dolnośląscy policjanci. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Wrocławska prokuratura wyjaśniła m.in. sprawę tajemniczego zabójstwa sprzed pięciu lat – podało Polskie Radio Wrocław.

W 2001 roku w jednej ze sztolni w regionie jeleniogóskkim odnaleziono ciało mężczyzny. Teraz po latach okazało się, że to ofiara gangu samochodowego, męzczyzna, który chciał odzyskać pieniadze gdy okazało się, że auto , które kupił jest kradzione.

Bez skrupułów zastrzelić go miał szef gangu Zdzisław G. Nie udało się ustalić co stało sie z dwoma innymi zagionionymi osobami, które podpadły rzezimieszkowi. – Grupa kradła samochody na zlecenie wrocławskiego pasera - w ciągu roku było to około 30-tu aut - opowiada prokurator Leszek Karpina.

Szef gangu odpowie też za korumpowanie dolnośląskich lekarzy - psychiatrów. Za stworzenie fikcyjnej dokumentacji medycznej miał wręczyć trzem psychiatrom i psychologom z Wrocławia i Lubiąża ponad osiem tysięcy złotych.

Wykrycie sprawców tych przestępstw było możliwe dzięki wyjaśnieniom złożonym przez jednego ze skruszonych gangsterów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group