Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2770
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gang przemytników ludzi rozbity

Poniedziałek, 13 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 sierpnia 2007, 8:17
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Gang przemytników ludzi rozbity
Fot. Archiwum
Grupa przestępcza pod lupą śledczych do spraw przestępczości zorganizowanej.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo przeciwko czterem Dolnoślązakom i jednemu mieszkańcowi ziemi lubuskiej. – Podejrzani są o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem cudzoziemców z Polski do krajów Unii Europejskiej – poinformowała prok. Ewa Węglarowicz-Makowska, rzeczniczka prokuratury.
Pod lupą śledczych znaleźli się Dariusz C., Tadeusz K., Aleksander C., Mirosław K. oraz Wojciech S. Mają od 20 do 44 lat.

Hersztem i założycielem gangu był Dariusz C. Od 2004 do 2007 roku sprawcy – za pomocą sfałszowanych paszportów i dowodów osobistych wystawionych na nazwiska polskich obywateli, przemycili zza wschodniej granicy kilkudziesięciu Ukraińców. Następnie zorganizowali im nielegalne dotarcie do państw UE. – Na każdym „przemycanym” człowieku zarabiali po 10 tysięcy złotych na osobę.

Boss gangu, Dariusz C. został tymczasowo aresztowany, a wobec jego „żołnierzy” zastosowano tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze: dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Przestępcom grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Dariusz C. może za kratki trafić na dłużej – nawet na 10 lat.

Jak informuje prokurator Ewa Węglarowicz-Makowska, sprawa jest wielowątkowa i ma charakter rozwojowy. W najlbliższym czasie przewidziane są kolejne zatrzymania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group