Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 9487
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Galeria przy Pijarskiej centrum hotelowo–kongresowym?

Piątek, 1 listopada 2013, 6:25
Aktualizacja: Niedziela, 10 listopada 2013, 13:11
Autor: Angela
Jelenia Góra: Galeria przy Pijarskiej centrum hotelowo–kongresowym?
Fot. Angela
Inwestor galerii przy ul. Pijarskiej w Jeleniej Górze chce zmienić funkcję tego obiektu z handlowej na hotelowo – kongresową. Prace nad przebudową mają ruszyć jeszcze w listopadzie br. i potrwają około 1,5 roku. Zarządzaniem obiektem ma się zająć firma Hilton prowadząca hotele na całym świecie.

- Zgłoszono się do nas z propozycją przekształcenia funkcji tej galerii, na co natychmiast wydaliśmy zgodę i otrzymaliśmy zapewnienie od głównego inwestora, że po pierwszym listopada br. firmy wykonawcze wejdą na plac budowy – mówi prezydent Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Według planów nowego przeznaczenia na części tych powierzchni mają powstać wielofunkcyjne sale, na których organizowane będą kongresy, szkolenia i spotkania biznesowe. Powstaną również miejsca hotelowe oraz punkty gastronomiczne i butiki.

- Rozmowy na temat nowego przeznaczenia galerii rozpoczęły się pół roku temu i od tego czasu wynajęta przez inwestora firma konsultingowa bardzo szczegółowo sprawdzała np. frekwencję na imprezach miejskich i szacowała sensowność tej decyzji – mówi prezydent M. Zawiła. – Obecnie uzgodniliśmy z nimi wydzierżawienie tej brzydkiej skarpy przy galerii, którą oni zagospodarują. Dokumenty formalne są dopięte i - jak informował inwestor - ma już otwarty kredyt na tę inwestycję oraz operatora, który będzie tym zarządzał. Z tego co mówi inwestor, ma być to firma Hilton – dodaje prezydent M. Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Karkonosze
Wystartowali!
 
Kilometry
Pociągiem do Lwówka za trzy lata
 
Kultura
Baśnie dźwiękiem opowiedziane
 
Kultura
Debata "Między miastem a regionem" w Muzeum Karkonoskim
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group