Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5624
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Galeria na murze

Wtorek, 8 grudnia 2009, 9:59
Aktualizacja: 15:49
Autor: Mar
Jelenia Góra: Galeria na murze
Fot. Mar
Już jutro, przy ulicy Mrocznej w Jeleniej Górze w zamontowanych już gablotach pojawi się pierwsza wystawa fotografii. Na pomysł wpadli właściciele firmy Art Dom, firmy, która niedawno zakończyła stawianie budynku na rogu Mrocznej i Krótkiej.

- Budynek pokryliśmy trwałym, ale trudnym do czyszczenia tynkiem ceramicznym – wyjaśnia Magdalena Bańka z Art Domu – i w kilka dni został pomazany przez pseudografficiarzy. Wtedy wymyśliliśmy, żeby zamiast nowego tynku zrobić w tym miejscu galerię fotograficzną na powietrzu.

Jak wymyślono tak zrobiono. Okazało się, że koszt estetycznych sześciu gablot i ich zamontowania to kwota ok. 14 tysięcy złotych. Właściciele próbowali zapytać miejskich urzędników, czy ten pomysł, uatrakcyjnienia wizerunku podobno turystycznego miasta, znalazł by jakieś wsparcie samorządowe, ale szybko okazało się, że nie ma z kim rozmawiać. Gabloty zostały w całości sfinansowane przez firmę Art. Dom. Jutro, w środę, o godzinie 14 odbędzie się otwarcie galerii. Ekspozycja będzie zmieniana co 2-3 tygodnie.

- Chcemy, żeby tej naszej galerii, która będzie częścią Fotograficznej Jeleniej Góry, swoje prace pokazywali nieznani dotychczas fotografowie, którzy nie mieli okazji czy możliwości pokazanie swych prac. Zapraszamy wszystkich do nas – zapewnia Magdalena Bańka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group