Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 7053
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Gala Międzynarodowego Konkursu Plastycznego

Czwartek, 28 kwietnia 2016, 7:36
Aktualizacja: 7:40
Autor: Org
Karpacz: Gala Międzynarodowego Konkursu Plastycznego
Fot. Archiwum Organizatora
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich już po raz czwarty w Zespole Szkół w Karpaczu odbył się Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „W świecie bajek i fantazji” zorganizowany pod patronatem Burmistrza Karpacza.

Zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie ulubionej bajki, baśni lub książki. Duża liczba prac jest dowodem na to, że uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów nie tylko wykonują piękne prace plastyczne, ale także czytają, mają ulubione książki, do których chętnie wracają. Wśród zilustrowanych dzieł są te, które wszyscy dobrze znamy, ale również pojawiają się zupełnie nowe tytuły.

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Rokrocznie konkursowi towarzyszy bardzo wysoki poziom. W tym roku jury w składzie: Agata Makutynowicz i Jan Musielski oceniło 220 prac, w tym 120 w kategorii klas I – III, 65 w kategorii klas IV – VI, 35 w kategorii gimnazjum.

Wpłynęły prace z czternastu szkół z naszego regionu oraz z Czech.
25 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród w siedzibie organizatora –
w Zespole Szkół w Karpaczu. Zwycięzcy z rąk Radosława Jęcki, burmistrza Karpacza i Agaty Bartosiewicz, dyrektora BZ WBK oddział w Karpaczu odebrali nagrody sponsorowane przez Bank Zachodni BZ WBK oraz miasto Karpacz.

Uroczystość uświetnił występ zespołu muzycznego ZS w Karpaczu w składzie: Piotr Marciniak, Katarzyna Kasprzak i Laurya Gadomska pod kierunkiem Małgorzaty Marciniak. Na koniec gali goście mieli okazję obejrzeć pokonkursową wystawę prac.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group