Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 7028
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gala dla wspaniałych ludzi z wielkim sercem

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 marca 2013, 9:28
Aktualizacja: Sobota, 2 marca 2013, 10:22
Autor: Mea
Fot. Mea
Jeleniogórska Gala wolontariatu odbyła się wczoraj (28.02.) w Pasażu Grodzkim. – Dyplomami uhonorowaliśmy 71 najwspanialszych ludzi z 19 organizacji, którzy działają od wielu lat w Jeleniej Górze – powiedziała Aneta Cieplińska, animatorka Inkubatora NGO, który pomaga organizacjom pozarządowym. Galę zorganizowała Fundacja „Jagniątków” prowadząca Inkubator NGO w Jeleniej Górze razem z Urzędem Miasta.

Wolontariuszy, którzy bezinteresownie i z zaangażowaniem pomagają innym do Gali mógł zgłosić każdy. Na uroczystość przybyli przedstawicieli takich organizacji i placówek oświaty jak: Fundacja „Aktywni XXI”, Fundacja S.O.S. Codzienność, Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów, , Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Polski Związek Głuchych, Polski związek Niewidomych, Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych „Pomocny Dłoń”, Towarzystwo Chorych na Stwardnienie Rozsiane, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Towarzystwo Walki z Kalectwem, Zespół Aktywności Społecznej w Sobieszowie, Fundacja Jagniątków, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, Bursa Szkolna nr 1, Zespół Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5, Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych, Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” oraz Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego.

Młodzi wolontariusze są skromni i zachęcają innych do aktywizacji na rzecz bliźniego. – Uczestniczyłam w organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bawimy dzieci w domach dziecka czy szpitalach oraz pomagamy osobom niepełnosprawnym - podkreśliła Natalia Jóźwiak z Fundacji „Dr Clown” oraz Stowarzyszenia All-ternatywa.

- Zbieraliśmy też pieniądze na rzecz podopiecznych Domu św. Brata Alberta, czyli bezdomnych mężczyzn, organizowaliśmy też Mikołajki dla niewidomych dzieci. Pomagamy innym nie dla nagród, ale miło dostać symboliczny dyplom za wolontariat – dodała Paulina Gac z Fundacji „Dr Clown”.

Wielu wolontariuszy działa też przy placówkach oświaty. – Współpracujemy z Fundacją „My dla świata”, pomagamy potrzebującym rodzinom, dzieciom z domu dziecka w nauce, obecnie zbieramy zakrętki dla Marleny. Chodzę do klasy psychologiczno-pedagogicznej i z pomocą innym wiążę swoją przyszłość zawodową - powiedziała Anna Kmieć z ZSOiT w Jeleniej Górze.

Również starsi wolontariusze byli zaskoczeni, że ich trud został dostrzeżony i nagrodzony. – Pomagam starszym osobom. Wcześniej pracowałam w sanatorium, gdzie też niosłam pomoc i to zostało we mnie. Już od 15. lat jestem wolontariuszką – zaznaczyła Jolanta Żeżnowska ze Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń”.

- Praca wolontariusza jest nieoceniona i cieszę się, że w tym roku została uhonorowana Galą. Osiągnęliśmy status organizacji pożytku publicznego, dzięki czemu możemy pozyskać 1% podatku od życzliwych osób. W tym roku przeznaczyliśmy te pieniadzena rehabilitację 5-letniego chłopca. Człowiek przecież nie żyje dla siebie, tylko dla innych – dodała Teresa Adamowicz, prezes SOPC „Pomocna Dłoń”.

Zdolna młodzież z Fundacji Bliżej Gwiazd z Jeleniej Góry oraz dzieci z Zespołu Szkół w Łomnicy, również chcieli nagrodzić wolontariuszy wzbogacając uroczystość o występy muzyczne. Na koniec spotkania ogłoszono wyniki konkursu na logo Wolontariatu Jeleniogórskiego, który wygrał Piotr Felszyński i zaprezentowano prace konkursowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~zdziwiona 1-03-2013 9:43
A gdzie są zdjęcia z wolontariuszami nagrodzonymi, którzy byli prezentowani na scenie??? To tak jakby ich nie było! O nie, chociaż był pan Korzeniewski :)
~ad 1-03-2013 10:11
stary komunista PZPR i propagator Lenina do 1989,p.Korzonek wręcza nagrody bezcenne ....dokąd zmierzasz Polsko?
~? 1-03-2013 10:14
To Zymek też wolontariusz?
~sjm 1-03-2013 10:14
Niech szanowna Mea, czy Agrafka czy jak Ci tam (bo zmiana podpisu nic Ci nie dała i tak pisać nie umiesz) nauczy się pisać, że to jest stowarzyszenie all-ternatywa, a nie Alternatywa. Pozdrawiam :)
~zdziwiona 1-03-2013 10:18
O, widać interwencja zadziałała - fotki już są, ale też marnota, bo np. przy zdaje się wolontariuszach z bursy zatrzymał sie kadr, albo nieumiejetność tego kogoś kto wrzucał je jelonkę - chyba z 10 fotek tylko z nimi - heh!
~ 1-03-2013 10:25
Ma rację - ad - nagrody były rzeczywiście bezcenne... - dyplomik z autografem szanownego p. prezydenta i medal z ciasta piernikowego do tego marny długopis! Po prostu śmiech na sali!!! Za takie wyczyny wolontariuszy! Tym bardziej, że oni mają tworzyć trzon tzw. Jeleniogórskiego Wolontariatu! Rzeczywiście....dokąd zmierzasz Polsko?!!!
~beee 1-03-2013 10:45
nagrody symboliczne ale wolontariusze działają non profit zatem zgodnie z założeniem
~ 1-03-2013 11:29
Nagrody (czy raczej podziękowania, bo nie dla nagród się Wolontariusz trudzi) powinien wręczać ktoś szanowany, a karierowicz, specjalista od gry w klipę. Jak dla mnie to kpina z Wolontariuszy. Pozdrawiam Tych którym się COŚ chce zrobić.
~@ 1-03-2013 11:38
Za co nagradza się pracowników etatowych? Jeżeli ktoś za swoja pracę pobiera wynagrodzenie, to nie jest to wolontariusz! Wstyd dla tych, którzy takich ludzi zaproponowali i wielki wstyd dla tych, którzy takie wyróżnienie przyjęli!
~ 1-03-2013 11:57
http://wokandaobywatelska.pl/przegladaj-rozprawy/?rozprawa=26620
~aaa 1-03-2013 14:10
ci ci je wręczają sami sobie dadzą nagrody po 5tysi za dobrze zorganizowaną gale
~heh 1-03-2013 14:24
Bursa Szkolna Nr 1 w Jeleniej Górze - bo tak właśnie brzmi pełna nazwa tej placówki - BRAWO!!!
~ 1-03-2013 15:22
Od 1494 na Dolnym Śląsku działali piernikarze piekąc miodowe ciasto. Pełniło ono ważną funkcję będąc podarunkiem, pamiątką. Obecne było na jarmarkach i zabawach stanowiąc element obrzędowości ludowej.
~ 1-03-2013 16:27
Od 1494 na Dolnym Śląsku działali piernikarze piekąc miodowe ciasto. Pełniło ono ważną funkcję będąc podarunkiem, pamiątką. Obecne było na jarmarkach i zabawach stanowiąc element obrzędowości ludowej.
~alexpand52 1-03-2013 17:01
Ratusz sam niedawno wyskoczył z inkubatora i nie wie co sie wokoło dzieje.
~Oj tam... 1-03-2013 17:28
Gratuluję nagrodzonym:), choć o niektórych - celowo zapomniano! Nagradza się Fundację Jagniątków, a zapomina ile dla społeczności dzielnicy Jagniątków i to za własne pieniądze robi Watra Jagniątków i państwo Drozdowscy.
~??? 1-03-2013 17:43
A gdzie jest Roman Kuty z fundacji "Pomocna Dłoń"??? Dlaczego nie został wyróżniony?
~zBIGs 1-03-2013 18:19
chyba trochę to smutne, że nie uczestniczył w tej gali Pan Prezydent Miasta Jelenia Góra. A jak nie mógł, to przecież ma dwoje Zastępców, w tym jednego tak błyskotliwego że aż....
~Mam pytanie 1-03-2013 18:40
Czy fundacja Jagniątków, to ta sama , która przejęła budynki po Państwowym Pogotowiu Opiekuńczym w Jagniątkowie a obecnie w ruinie ?
~rozczarowana 1-03-2013 18:41
Wolontariusze- robią wszystko bezinteresownie, tak? Zapraszając ich na gale i dając takie COŚ to wstyd i hańba! Nie doceniliście ich tym.. a niby po to to było! Już nie mówię o jakiś prezentach dla nich. Ale wystarczyłaby symboliczna kwota przeznaczona na szkolny wolontariat, na potrzebne materiały i jego funkcjonowanie! Nie wiem czy wiecie, ale wolontariusze i opiekunowie wykładają pieniądze z własnej kieszeni na pomoc! a nie jest to mała kwota!
~gostek 1-03-2013 19:03
O co tyle szumu? Na stronie Inkubatora jest regulamin wyboru Wolontariuszy . To same organizacje skupiające zgłaszały ich, dlatego nie ma wielu innych działających, bo nie wiedziały, nie chciały, nie czuły potrzeby wyróżnienia swoich Wolontariuszy. Ci co uczestniczyli w Gali byli zadowoleni i nikt nie narzekał, bo to wspaniali ludzie, których interesuje poomoc innym a nie "prezenty".
~ 1-03-2013 20:31
A dla czego tam nie było Pana Mariana Zagórnego który jest Prezesem Fundacji Jesteśmy Solidarni przecież on od co najmiej pięciu lat wysyła bardzo biedne dzieci z naszego regionu i z całej Polski na bezpłatne zimowiska i kolonie letnie w górach i nad jeziorami Z tego co wiem to do tej pory wysłał ponad % tysięcy dzieci a przez ponad 16 lat jako zwiazkowiec z takiego wypoczynku skorzystało ponad 150 tysięcy dzieci nawet nasze Jeleniogórskie Dla czego jego i fundacje nie nagradzacie bo co Facet politycznie wam nie pasuje a morze nówi prawde co się dzieje w Polsce jaka jest bieda A pan Prezydent Marcin Zawiła zamyka mu biuro przez Policje i co panstwo sądzicie A tu nagrody Odznaki i klaka że Miasto jest przychylne wolontariatowi to bzdura Odznaczają tylko klakierów Zawiły a nie prawdziwych
~do 19:03 1-03-2013 20:39
Jeśli same organizację się zgłaszały? to coś jest nie tak!!! I jeszcze piszesz, że nie interesują ich nagrody ha,ha. Prawda jest taka, że prawdziwy wolontariusz nie potrzebuję nagród i zaszczytów. A swoją drogą, sprawiedliwie byłoby, aby zgłoszenia dokonywały osoby, którym te organizację pomogły. Można wnioskować, że niektórzy chcieli się po promować:(
~Karor z Jelo 1-03-2013 20:44
To prawda co pisze poprzednik Zagórny jako Fundacja działająca nie długo wysłała na bezpłatny wypoczynek ponad 5 tysięcy dzieci a poza tym Zagórny wspomaga uzdolnione dzieci zrzeszonych w wiejskich Klubach Sportowych organizując im obozy sportowe stara się zaopatrzyć w węgiel na zime bardzo biedne rodziny i szereg innych pomocy potrzebujących Jest to na prawdę super Gość a jak czytam nie które wpisy bardzo negatywne o nim to mnie serce boli jak ktoś kto nie wie ile ten człowiek zrobił dla innych a nie dla siebie to mnie przeraża niewiedza a pisza jak by wszystko wiedzieli wstyd Panowie Weście się sami do roboty za darmo a zobaczycie jak ktoś was zbeszta z błotem
~ 1-03-2013 20:57
Zbliżają się wybory i Zawiłka szuka sobie poparcia zrzesza Stowarzyszenia i Fundacje obiecując in gruszki na wierzbie a wykorzysta ich w kampani wyborczej mówiąc im pomożecie mi jak zostanie Prezydentem to ja wam pomogę Już to kiedyś było i co zostało On lubi urabiać ludzi a potem ma ich gdzieś Jak to mówili klapa gożdzik buśka tylko na te uroczystość wysłał starego komucha on wie jak się wręcza upominki
~jataman 1-03-2013 22:59
wolontariusz pomaga bez rozglosu. A tu wielka gala z nagrodami. Dajcie te pieniadze biednym. Pani B.F. z jednej ze szkół w JG zasługuje na ciepłe słowa - pomaga wraz z uczniami biednym i potrzebującym. Brawo !!
~autobus mały 1-03-2013 23:08
największym wolontariuszem jes WOJTEX on płaci zawrotne stawki 3,70 zapomnieli o naszym dobroczyńcy
~do jataman 1-03-2013 23:39
Dziwna wypowiedź... pani B.F. również została wyróżniona na gali... czyli jej się należy, a reszta wyróżnionych osób?
~widz33 2-03-2013 0:06
Zgadzam się z niektórymi wypowiedziami że takie osoby do wyróżnienia powinny być zgłaszane przez osoby którym pomagano a jak organizacje same się zgłaszaja to szukają samopromocji,jaką osiągną przez galę.Inna sprawa jest że zamiast wyróżniać takich ludzi dyplomem i piernikiem to powinno się ich nagrodzić stwarzając im lepsze warunki takiej pomocy,bo jak wspomniano wielu pomaga innym dopłacając ze swojej kieszeni. A jak jednemu czy dwóm wolontariuszom coś nie pójdzie tak to urząd zamiast pomóc wtedy to potrafi tylko zgnębić,oczerniać publicznie czy też wsadzać z pomocą policji - ale oczywiście mogę się mylić więc poprawcie mnie.Aha wielu pomagających nie jest tu wymienianych a naprawdę wiele czynią dobrego i kto o nich pamięta?Wolą robić swoje bez rozgłosy bo uśmiech innych jest nagrodą.
~... 2-03-2013 0:22
Każdy ma prawo założyć fundację, stowarzyszenie i w ramach jego działalności ogłaszać konkursy.Tu jak mniemam pewna fundacja nie popisała się i wystarczyło zmieni nazwę oraz ogłosić konkurs, to najlepszy sposób do promocji i zmiany wizerunku. Nie dziwi fakt, że niektóre organizację się zgłosiły - w człowieku jest odrobina narcyzmu. Dziwi, że na to nabrały się władze miasta.
~autobus mały 2-03-2013 11:14
01-03-2013 15:22 | ~ | *.dialog.net.pl (78.10.*.*) Od 1494 na Dolnym Śląsku działali piernikarze piekąc miodowe ciasto. Pełniło ono ważną funkcję będąc podarunkiem, pamiątką. Obecne było na jarmarkach i zabawach stanowiąc element obrzędowości ludowej. TERAZ mamy WOJTEXA i małe siedzonka to taka nasza lokalna tradycja
~ 2-03-2013 11:16
I miasto z desek,, POKÓJTEXA,,
~elizka 2-03-2013 18:05
Barawa dla tych Młodych Ludzi !!! Jestem za tym żeby promować wolontariat, nagradzać nawet i wyróżniać tych którzy bezinteresownie czynią dobrze dla drugiego człowieka i społeczeństwa :) To jest też bardzo dobra motywacja dla Młodzieży by zająć się czymś pożytecznym, konstruktywnym a nie spędzać tylko czas na imprezach i na ulicy szukając Swojego miejsca w świecie :) Podziwiam i pozdrawiam również działających społecznie w Cieplicach ... a jest naprawdę wielu! ks
~z witkowska 3-03-2013 16:51
Od pewnego czasu za sprawą internautki p.Urszuli interesuję się inicjatywami Wydziału Dialogu.Moja córka gimnazjalistka skomentowała to wydarzenie oceną obecnych tam uczniów.Właściwie gdyby nie nauczyciele i typowani trochę na siłę uczniowie -wolontariusze to impreza byłaby kadłubkowa.Sam pomysł dobry, ale wykonanie fatalne za co słusznie p.Korzeniewski i Prezydent Zawiła zebrali gwizdy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group