Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 5247
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gala dla wspaniałych ludzi z wielkim sercem

Piątek, 1 marca 2013, 9:28
Aktualizacja: Sobota, 2 marca 2013, 10:22
Autor: Mea
Jelenia Góra: Gala dla wspaniałych ludzi z wielkim sercem
Fot. Mea
Jeleniogórska Gala wolontariatu odbyła się wczoraj (28.02.) w Pasażu Grodzkim. – Dyplomami uhonorowaliśmy 71 najwspanialszych ludzi z 19 organizacji, którzy działają od wielu lat w Jeleniej Górze – powiedziała Aneta Cieplińska, animatorka Inkubatora NGO, który pomaga organizacjom pozarządowym. Galę zorganizowała Fundacja „Jagniątków” prowadząca Inkubator NGO w Jeleniej Górze razem z Urzędem Miasta.

Wolontariuszy, którzy bezinteresownie i z zaangażowaniem pomagają innym do Gali mógł zgłosić każdy. Na uroczystość przybyli przedstawicieli takich organizacji i placówek oświaty jak: Fundacja „Aktywni XXI”, Fundacja S.O.S. Codzienność, Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów, , Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Polski Związek Głuchych, Polski związek Niewidomych, Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych „Pomocny Dłoń”, Towarzystwo Chorych na Stwardnienie Rozsiane, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Towarzystwo Walki z Kalectwem, Zespół Aktywności Społecznej w Sobieszowie, Fundacja Jagniątków, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, Bursa Szkolna nr 1, Zespół Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5, Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych, Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” oraz Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego.

Młodzi wolontariusze są skromni i zachęcają innych do aktywizacji na rzecz bliźniego. – Uczestniczyłam w organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bawimy dzieci w domach dziecka czy szpitalach oraz pomagamy osobom niepełnosprawnym - podkreśliła Natalia Jóźwiak z Fundacji „Dr Clown” oraz Stowarzyszenia All-ternatywa.

- Zbieraliśmy też pieniądze na rzecz podopiecznych Domu św. Brata Alberta, czyli bezdomnych mężczyzn, organizowaliśmy też Mikołajki dla niewidomych dzieci. Pomagamy innym nie dla nagród, ale miło dostać symboliczny dyplom za wolontariat – dodała Paulina Gac z Fundacji „Dr Clown”.

Wielu wolontariuszy działa też przy placówkach oświaty. – Współpracujemy z Fundacją „My dla świata”, pomagamy potrzebującym rodzinom, dzieciom z domu dziecka w nauce, obecnie zbieramy zakrętki dla Marleny. Chodzę do klasy psychologiczno-pedagogicznej i z pomocą innym wiążę swoją przyszłość zawodową - powiedziała Anna Kmieć z ZSOiT w Jeleniej Górze.

Również starsi wolontariusze byli zaskoczeni, że ich trud został dostrzeżony i nagrodzony. – Pomagam starszym osobom. Wcześniej pracowałam w sanatorium, gdzie też niosłam pomoc i to zostało we mnie. Już od 15. lat jestem wolontariuszką – zaznaczyła Jolanta Żeżnowska ze Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń”.

- Praca wolontariusza jest nieoceniona i cieszę się, że w tym roku została uhonorowana Galą. Osiągnęliśmy status organizacji pożytku publicznego, dzięki czemu możemy pozyskać 1% podatku od życzliwych osób. W tym roku przeznaczyliśmy te pieniadzena rehabilitację 5-letniego chłopca. Człowiek przecież nie żyje dla siebie, tylko dla innych – dodała Teresa Adamowicz, prezes SOPC „Pomocna Dłoń”.

Zdolna młodzież z Fundacji Bliżej Gwiazd z Jeleniej Góry oraz dzieci z Zespołu Szkół w Łomnicy, również chcieli nagrodzić wolontariuszy wzbogacając uroczystość o występy muzyczne. Na koniec spotkania ogłoszono wyniki konkursu na logo Wolontariatu Jeleniogórskiego, który wygrał Piotr Felszyński i zaprezentowano prace konkursowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
781
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group