Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7678
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Funduszami europejskimi otworzyli drzwi do kultury

Wtorek, 17 maja 2016, 8:41
Aktualizacja: Środa, 18 maja 2016, 7:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Funduszami europejskimi otworzyli drzwi do kultury
Fot. Przemek Kaczałko
W Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30 odbył się Dzień Funduszy Europejskich, podczas którego można było wziąć udział w licznych warsztatach, zobaczyć jak wyglądał remont placówki kultury sfinansowanej ze środków unijnych, a także obejrzeć występy aktorów i tancerzy związanych z JCK.

Niedzielne spotkanie w Jeleniogórskim Centrum Kultury rozpoczęło się od warsztatów dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat (warsztaty technik czarnego teatru, zabawa przed-miotami, lalkami i animacje), które poprowadził Łukasz Duda.

Kolejną propozycją była projekcja filmu w wersji HD, zwiedzanie kabiny projektorów i urządzeń służących projekcji filmów, a o kinie opowiadał Waldemar Wilk. Następnie przyszedł czas na performance muzyczny (muzyka na żywo, prezentacja możliwości elektroakustycznych oraz oświetleniowych). Były warsztaty z pracy urządzeń scenicznych (dźwięk, światło, wizualizacje) z możliwością obejrzenia wszystkich urządzeń sceny (warsztaty prowadzili: Robert Kuryś, Piotr Pawlak, Łukasz Izdebski). Sporym zainteresowaniem cieszył się „Sezon w piekle”, czyli monodram Jana Łuć w reż. Aleksandry Gałki.

W sali tanecznej był czas na zajęcia zumby oraz body art, które poprowadziła Agnieszka Lis–Rębas, z kolei Elżbieta Eisenblӓtter prowadziła lekcję pokazową tańca flamenco oraz tańca orientalnego, Były zajęcia w Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii oraz capoeirę, a dzieci pod okiem Urszuli Patronik mogły wykonać kolorowe mandale.

Na zakończenie dnia funduszy europejskich w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury śpiewała i czytała Agata Szmigrodzka. Było to muzyczne spotkanie autorskie na podstawie baśni dla dorosłych „Trocek pocieszanka”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group