Niedziela, 11 kwietnia
Imieniny: Filipa, Leona
Czytających: 5144
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: FOTORUSZENIE zainaugurowane. Wczoraj w Czekoladziarni

Niedziela, 2 października 2011, 12:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 października 2011, 7:49
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: FOTORUSZENIE zainaugurowane. Wczoraj w Czekoladziarni
Fot. Petr
Wczoraj, 1 października w Czekoladziarni przy ulicy Sobieskiego w Jeleniej Górze oficjalnie aczkolwiek z dużym humorem zainaugurowano IV edycję FOTORUSZENIA – tj. cyklicznego projektu, który każdego roku promuje młodych fotografów z Jeleniej Góry i okolic.

Od czterech lat projekt FOTORUSZENIE przez dwa pierwsze tygodnie października „wędruje” po jeleniogórskich pubach, knajpkach, kawiarniach i restauracjach celem promowania prac młodych pasjonatów fotografii z regionu. Ale nie tylko. W ramach przedsięwzięcia dokonania artystyczne mogą prezentować również fotografowie z Niemiec i Czech – do tej pory, bardzo chętnie angażujący się w rozwój wydarzenia.

W tym roku, FOTORUSZENIE ruszyło z kopyta wystawą Alicji Gancarczyk – studentki Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Jeleniej Górze, zatytułowaną „Za lustrem”.

– Poprzez zdjęcia pokazuję świat takim, jak ja go widzę. „Za (swoim) lustrem”, kobiecy, wcale nie poukładany pełen dziwactw i najróżniejszych wariactw. Bo kobiety mają swoje wariactwa – czasem chcą uchodzić za grzeczne, zaś innym razem za tajemnicze i szalone. Zmieniają się z chwili na chwilę, tak jak ujęcia w obiektywie – mówiła nam Alicja Gancarczyk.

I dodała: – FOTORUSZENIE to jeden z tych projektów, który daje szansę młodym, i chwała mu za to. Przychodźcie, oglądajcie nasze prace, rozmawiajcie z nami i wymieniajcie poglądy. To doskonała okazja, by poznać nowych, a przy tym interesujących ludzi.

W ciągu najbliższych dni FOTORUSZENIE zawita w Old Pubie przy ulicy Wojska Polskiego, w Książnicy Karkonoskiej przy ulicy Bankowej, klubie muzycznym – Orient Express mieszczącym się w dawnym budynku dworca PKP, Pasażu Grodzkim, Alibi przy ulicy Krótkiej, Pizzerii i Baru Tokaj przy ulicy Pocztowej w Jeleniej Górze, jak również pubie Iron Horse przy ulicy Izerskiej w Lubaniu. Na uczestników tegorocznej edycji FOTORUSZENIA czeka też plener fotograficzny w czeskim Libercu.

„FOTORUSZENIE 2011” to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a także budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.
Organizatorem jest Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska, a partnerem - Wojewódzka Biblioteka Naukowa w Libercu.

Patronem medialnym jest m.in. portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group