Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7552
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fotografie uczniów Rzemiosł w Ratuszu

Niedziela, 13 kwietnia 2014, 8:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 7:31
Autor: Krzysztof Zwoliński
Jelenia Góra: Fotografie uczniów Rzemiosł w Ratuszu
Fot. Krzysztof Zwoliński
Od piątku (11. kwietnia) w jeleniogórskim Ratuszu można oglądać wystawę: „Fotograficzne spojrzenia”. Prace przygotowały uczennice klasy 2 F, kształcące się na kierunku fototechnik w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze.

Uczennice rozwijają swoje artystyczne pasje, łącząc przyjemnie z pożytecznym – naukę z hobby. Uczą się nie tylko poprawnego wykonywania zdjęć, ale również obróbki, projektowania graficznego, pracują z klasycznymi aparatami na kliszę i realizują etiudy filmowe. Bogate wyposażenie szkoły Rzemiosł Artystycznych oraz fachowa kadra sprzyjają rozwojowi młodych talentów. Oprócz wielu ćwiczeń w szkole uczniowie realizują w czasie wolnym swoje autorskie pomysły np. sesje portretowe, zdjęcia w plenerze, kreatywne eksperymenty.

Ewelina Wiśniewska mówi, że zajęcia są dla niej odskocznią od szarej rzeczywistości. - Z każdą fotografią, którą wykonałam na wystawę, wiąże się jakaś ważna chwila w moim życiu. Profil fototechnika wybrałam ze względu na to, że kocham uwieczniać momenty, które robią na mnie szczególne wrażenie. Fotografie pomagają mi się przenieść w inny świat, mój własny – opowiada.

Kinga Parzych lubi edytować zdjęcia i wiąże z tym swoją przyszłość. - Jedno ze zdjęć na wystawie wykonałam na ulicy Pułaskiego w Cieplicach. Przedstawia ono starego fiata 126 p. Już wykonując fotografię miałam pomysł, jak zdjęcie przerobić i oddać charakter pojazdu. Młodym osobom, które zaczynają fotografować radzę, żeby kierowali się wyobraźnią – mówi.

W Rzemiosłach panuje pozytywna atmosfera dla fotografii. Już niedługo odbędzie się kolejna wystawa uczniów, którzy kształcą się nie tylko na kierunku fototechnik ale również uczą się fotografii w liceum plastycznym. 25 maja o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Inspiracje” w Książnicy Karkonoskiej.

Rzemiosła zapraszają również do udziału w konkursie fotograficznym adresowanym do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „Mój świat - moje życie”.

Do szkoły można przysłać do czterech prac w formacie 1520 do 3040 w terminie do 16 maja. Nagrodami będą fachowe książki o fotografii wydawnictwa Helion, które rozpoczyna współpracę ze szkołą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group