Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 5669
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fotografie mieszkańców Sobieszowa

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 8:45
Aktualizacja: 10:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Fotografie mieszkańców Sobieszowa
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (4.04) w Miejskim Domu Kultury „Muflon” odbył się wernisaż dwóch wystaw – zdjęć autorstwa Beaty Chłopeniuk pt. „Niepokoje” oraz pokonkursowej prezentacji prac laureatów konkursu „Niebanalny Sobieszów, mieszkańcy Sobieszowa”. Fotografie można oglądać do 30 maja br.

Jak podkreśla autorka wystawy pt. "Niepokoje", zdjęcia są owocem wędrówek po ziemi jeleniogórskiej, oddającymi ulotne piękno prostych i codziennie spotykanych miejsc. - Częstym motywem jest mgła - nigdy nie wiemy co się za nią ukrywa - mówiła Beata Chłopeniuk, która jest absolwentką Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii, a jej nauczycielami byli m.in. ś.p. Wojciech Zawadzki i Ewa Andrzejewska, a także Marek Liksztet oraz Tomasz i Joanna Mielechowie. Lokalna artystka znana jest też z Teatru Karawana z MDK "Muflon", a fotografia jest jej pasją.

Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz, która opowiedziała nam także o konkursie, który był skierowany do mieszkańców Sobieszowa. - Była to druga edycja konkursu "Niebanalny Sobieszów, mieszkańcy Sobieszowa". Napłynęło 25 prac, z tego trzy zostały nagrodzone - powiedziała przedstawicielka MDK "Muflon". - W konkursie chodziło o to, żeby pokazać życie mieszkańców Sobieszowa i utworzyć z nich opowieść o ludziach stąd - dodała A. Makutynowicz.

Pierwsze miejsce przyznano Urszuli Stefanowicz, która wykonała zdjęcie przeszło 90-letniego mężczyzny, byłego żołnierza armii Andersa. Drugie miejsce przypadło Annie Krych, która zaprezentowała młodziutką baletnicę z MDK "Muflon", a trzecie zdobyła Wiktoria Ciepiela, która ukazała cykl fotografii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
577
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group