Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 4336
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Fotografia pomogła ująć przestępcę

Wtorek, 8 marca 2011, 15:56
Aktualizacja: 15:57
Autor: KPP
Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali kilka dni temu mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju. Mężczyzna uderzył 32 – latka pięścią w twarz, a następnie zabrał mu 20 złotych. Sprawca został rozpoznany na… zdjęciu prasowym.

Jak ustalili policjanci, w listopadzie zeszłego roku do wracającego z baru 32 – latka podszedł nieznany mu mężczyzna, który zażądał wydania pieniędzy. Kiedy odmówił, napastnik uderzył go w twarz pięścią i złamał mu ząb. Ukradł też 20 złotych.

Kilka miesięcy później pokrzywdzony przeglądając artykuły prasowe z powodzi, która dotknęła Bogatynię, na jednym ze zdjęć zauważył sprawcę. Policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali podejrzanego o dokonanie rozboju, którym okazał się 25-letni mieszkaniec Bogatyni.

Jak tłumaczył policjantom dokonał rozboju, ponieważ potrzebował się „dopić", a nie miał już pieniędzy. Prokurator rejonowy w Zgorzelcu zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Sprawca stanie przed sądem: grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group