Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8690
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fotografia Claudii najlepsza w roku

Czwartek, 21 stycznia 2010, 8:14
Aktualizacja: Piątek, 22 stycznia 2010, 8:10
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Fotografia Claudii najlepsza w roku
Fot. rylit
Kilkadziesiąt fotografii dwudziestu siedmiu autorów zawisło w Galerii „Muflon” na wystawie pokonkursowej „Fotografia roku”, będącej finałem fotograficznych konkursów miesiąca odbywających się od stycznia do grudnia w Miejskim Domu Kultury „Muflon”. Wśród nich jurorzy wybrali najlepszą pracę przyznając jej Grand Prix. Wygrała Claudia N. Ellmann.

Przez dwanaście miesięcy roku 2009 wszyscy chętni fotografujący mogli zgłaszać swoje zdjęcia do fotograficznych konkursów miesiąca organizowanych przez Miejski Dom Kultury Muflon. Nagrodzone prace w tych konkursach można było oglądać wyeksponowane w gablotach przed placówką.

Tradycją konkursów jest wyłonienie tego najlepszego zdjęcia spośród plonu comiesięcznych zmagań. Jury złożone z jeleniogórskich fotografików (Jan Foremny, przewodniczący, Ryszard Literacki i Krzysztof Zwoliński) spośród 65 prac 27 uczestników wybrało sześć zasługujących na szczególne wyróżnienie.

Grand Prix oraz tytuł „Fotografii Roku” zdobyło zdjęcie Claudii N. Hellmann, pierwsze miejsce praca Roberta Pietragi, drugie – Agnieszki Kwiatkowskiej, trzecie – Wojciecha Bykowskiego. Wyróżnienie zdobyli Konrad Żurawski oraz Mateusz Gaździński.

Wernisaż wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród miało miejsce wczoraj. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali z rok dyrekcji domu kultury nagrody książkowe i dyplomy. W wydarzeniu uczestniczyło wielu młodych jeleniogórzan zainteresowanych fotografią. Jan Foremny podziękował wszystkim fotografikom za udział w konkursie, pogratulował nagrodzonym. – Coraz więcej młodych ludzi sięga po aparat i zdobywa laury na lokalnych konkursach. To pierwszy stopień do dalszej kariery fotograficznej – dodał.

Laureatka, Claudia N. Ellmann, wygrała wzorowo skomponowanym poetyckim zdjęciem postaci kobiecej na tle onirycznego krajobrazu. To młoda przesympatyczna osoba, mieszkanka Europy, wędrująca po niej z rodzicami. Od kilku lat zamieszkująca region jeleniogórski, rodzinne ziemie jej dziadków. Ukończyła pomaturalne Studium Fotograficzne przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Na razie zamierza pozostać u nas i kontynuować karierę fotograficzną.

Konkursy miesiąca przeprowadzane od kilku lat przez MDK „Muflon” oraz ich finalny konkurs na Fotografię Roku na stale zagościły w kalendarzu imprez kulturalnych naszego miasta. Pozwalają one wszystkim chętnym fotografującym spróbować swych sił w fotografii tej bardziej ambitnej i artystycznej. Są pierwszym krokiem dla wielu do zaistnienia w świecie fotografii. Wyrosło z nich kilku znanych w Polsce młodych fotografików. Zachęcamy do brania udziału w tych zmaganiach wszystkich fotografujących.

Pierwszy konkurs miesiąca tego roku już za parę dni. Szczegóły w informatorach kulturalnych i regionalnych portalach internetowych. Zapraszamy

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group