Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8261
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fontanna przy Wolności do poprawki!

Czwartek, 12 marca 2015, 7:06
Aktualizacja: Piątek, 13 marca 2015, 7:34
Autor: Angela
Jelenia Góra: Fontanna przy Wolności do poprawki!
Fot. Angela
Miasto ogłosiło zapytanie ofertowe na wyprofilowanie niecki, wymianę popękanej kostki i uszczelnienie kratek wentylacyjnych przy fontannie u zbiegu ulic Wolności i Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. Wykonawcę poznamy dzisiaj (12.03), a prace mają się zakończyć do 27 kwietnia br. – Kto naprawi obiekt, który został całkowicie przebudowany w 2011 roku za 1,1 mln zł i kto zapłaci za naprawę usterek? – pyta pan Adam z Jeleniej Góry.

Chodzi m.in. o podniesienie niecki w miejscach, gdzie woda spływa na trawniki, a nie do środka fontanny, uszczelnienie kratek wentylacyjnych, a także wymianę popękanej kostki w kilku miejscach niecki. Obecnie woda z fontanny zalewa i niszczy trawniki.

- To zadanie zostanie zlecone jako tzw. wykonawstwo zastępcze, ale w ramach gwarancji i z pieniędzy wykonawcy głównego – wyjaśnia Mariola Jakubów, p.o. naczelnika Wydziału Inwestycji UM w Jeleniej Górze.

– W chwili podpisywania umowy, takie środki zostały zabezpieczone na koncie depozytowym w ramach tzw. należytego wykonania umowy. Są one do naszej dyspozycji przez cały czas trwania gwarancji, która jeszcze się nie skończyła. Główny wykonawca był trzykrotnie przez nas wzywany do usunięcia usterek, ale nie wywiązał się z tego. Dlatego zadanie zostanie zlecone innej firmie, której zapłacimy pieniędzmi wykonawcy głównego – dodaje naczelnik inwestycji.

Przebudowę fontanny wykonywała firma Anti z siedzibą w Wysokiej. W ramach prac wybudowane zostały dwie niecki żelbetonowe pokryte kostką betonową z 21 dyszami w każdej z niecek. Tryskająca woda jest podświetlona. Rozbudowana została również skarpa w północno – wschodniej części oraz zmodernizowano istniejące murki z granitu. Fontanny zostały też przedzielone przejściem o nawierzchni z kostki granitowej poprzeplatanej kwietnikami oraz utwardzonymi trawnikami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group