Czytających: 9657

I-liga szczypiornistek: Finepharm zrobił swoje

Niedziela, 16 stycznia 2011, 17:10
Aktualizacja: Środa, 19 stycznia 2011, 0:04
Szczypiornistki Finepharmu Jelenia Góra zgodnie z oczekiwaniami zdobyły dwa punkty w konfrontacji z przedostatnią drużyną I–ligi. We własnej hali pokonały UMCS Lublin 32:16 i nie straciły dystansu do SPR–u Olkusz, który pokonał na wyjeździe MKS Zgierz 26:18.

Lublinianki toczyły wyrównaną walkę zaledwie do 9 min. meczu, kiedy to na tablicy wyników było 5:4. W kolejnych minutach jeleniogórzanki podkręciły tempo, a na skrzydłach szalały Stochaj i Pawliszak doprowadzając chwilę później do stanu 14:5. Przyjezdne popełniały błędy w rozegraniu, traciły piłkę za sprawą niecelnych podań. Do przerwy jeleniogórzanki prowadziły 17:6.

W pierwszej połowie obie drużyny grały bardzo czysto, sędziowie nie nałożyli żadnej dwuminutowej kary. W drugiej odsłonie to się zmieniło. Już w 38 min. przyjezdne zapracowały na trzecią indywidualną karę, a Finepharm powiększał przewagę (21:7). Skrzydłowe jeleniogórskiego zespołu nadal grały bardzo aktywnie, a do wysokiej dyspozycji koleżanek dorównała Ślusarczyk, która rozgrywała piłkę i skutecznie egzekwowała rzuty karne. Podopieczne trenera Urama do końca utrzymywały już przewagę i ostatecznie zwyciężyły 32:16. W tabeli Finepharm jest drugi i traci punkt do prowadzącego SPR-u Olkusz.

Finepharm Jelenia Góra – AZS UMCS Lublin 32:16 (17:6)