Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7146
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Finansowa klapa na scenie

Środa, 14 stycznia 2009, 8:52
Aktualizacja: 21:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Finansowa klapa na scenie
Fot. TEJO
Zaledwie około 120 tysięcy złotych zarobiła na własnych produkcjach przez rok była Scena Dramatyczna Teatru Jeleniogórskiego.

Taki bardzo niekorzystny dla placówki bilans trafił ostatnio do radnych. To jeden z najgorszych wyników finansowych placówki od początku jej istnienia. Kierownik artystyczny Wojtek Klemm mówił nam w wywiadzie, że zmiana dyrekcji oraz kierunku artystycznego teatru, musiała przynieść za sobą spadek liczby widzów. – Tymczasem pieniądze zarobione przez teatr na swoich sztukach są śmiesznie niskie – powiedział nam jeden z radnych.

Wystarczy przypomnieć koszt najnowszej produkcji Teatru Dramatycznego im. Norwida „Bajkę dla dziecka od lat 18” (130 tysięcy złotych), aby uświadomić sobie, ile pieniędzy trzeba włożyć w teatralne produkcje. Tymczasem placówka przez cały rok zarobiła na swoich sztukach mniej, niż kosztuje jedna premiera!

Jako argument, że widzowie w Jeleniej Górze teatr lubią, można przytoczyć frekwencję na jednym z impresaryjnych widowisk. Przez dwa wieczory do kasy placówki „wpadło” około 70 tysięcy złotych. Pełną widownię zgromadziła też premiera spektaklu „Z księgi kolorów”, który powstał w ramach warsztatów młodzieżowych „Lato w teatrze”. Co prawda wejściówki były darmowe, ale przedstawienie zgromadziło dwa komplety publiczności.

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group