Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8030
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Finał Młodych Duchem

Poniedziałek, 18 czerwca 2018, 12:03
Aktualizacja: Środa, 20 czerwca 2018, 7:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Finał Młodych Duchem
Fot. Przemek Kaczałko
W Parku Zdrojowym w Cieplicach odbył się finał projektu "Młodzi duchem w akcji – apetyt na życie", podczas którego każdy chętny mógł zatańczyć w kręgu, czy upleść wianek. Międzypokoleniowa zabawa wzbudziła podziw wśród obserwatorów.

Impreza pod hasłem "Magiczna noc Sobótki" była okazja do plecenia wianków z krepiny, czy z polnych kwiatów. Chętni mogli też pomalować kwiat paproci ze swoich snów oraz poprosić Marię Maczkowską o wróżbę z ziół.

Ważnym elementem projektu były tańce w kręgu z Agatą Szmigrodzką. Seniorzy wraz z dziećmi zatańczyli m.in. Heks z Finlandii, Koło Sarkazyjskie ze Szkocji, starosłowiański Taniec Sobótki, czy taniec żywiołów z Ameryki Północnej. Były także: Mykonos z Grecji, taniec indiański Mycie Księżyca, Triping upstairs z Irlandii i taniec ognia z Ameryki Południowej.

Na zakończenie imprezy uczestnicy udali się z Parku Zdrojowego do Parku Norweskiego, gdzie po drodze śpiewali takie piosenki jak "Stokrotka" czy "Wiła Wianki", a gdy dotarli na miejsce - puszczali do wody wianki na sznurkach.

- Tańce w kręgu są odpowiednie na mój temperament. Cały czas tańczyłam z wnuczką, ale dzisiaj pojechała na obóz matematyczny, więc bawiłam się z pozostałymi uczestnikami. Tego typu projekty dają "powera" nam - seniorom - wyznała Bożena Plicharska, uczestniczka warsztatów w Przystani Twórczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group