Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8060
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Finał Ligi Rocka już w sobotę

Czwartek, 21 maja 2015, 8:35
Aktualizacja: 8:37
Autor: Org/Jel
Jelenia Góra: Finał Ligi Rocka już w sobotę
Fot. Organizator
Angry Again, Dyabeu, Strain, Trichomes i Wolfrider – to zespoły, które dostały się do tegorocznego finałowego koncertu Ligi Rocka. Już w najbliższą sobotę (23.05) na stadionie miejskim przy ul. Lubańskiej wystąpią one przed publicznością i będą oceniane przez polsko–niemieckie jury. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół LIPALI. Jako support wystąpią dwa niemieckie zespoły: Alice Roger I The Horny Harmonics.

Występy będą oceniane przez jury w składzie: Roman Rogowiecki, Tomasz Rogula, Wojciech Hoffmann, Torsten Wiegel, pod przewodnictwem znanego basisty i kompozytora Mieczysława Jureckiego.
Liga Rocka od 20 lat należy do najciekawszych i liczących się w Polsce przeglądów młodych zespołów rockowych. Trzyma wysoki poziom, otwarta jest na to, co dzieje się w polskim rocku i lawinowo zyskuje z roku na rok nowych odbiorców.

W epoce gwałtownego rozwoju rocka, powstawania nowych trendów i tendencji przestaje już wystarczać muzyczna poprawność, dobre teksty czy sprawność techniczna. Wzrasta zapotrzebowanie na coś nowego, odkrywczego, na coś więcej niż zwykłe „łojenie”. Poszukiwania w takim kierunku prowadzą zarówno sami rockmeni jak i publiczność. Zamiast szału na wylansowane gwiazdy coraz większe zainteresowanie muzycznym undergroundem i szeroko pojętą muzyką rockową można zaobserwować właśnie na Lidze Rocka. To na tej imprezie debiutowało wiele młodych zespołów, które zdobyły ogólnopolski rozgłos. Liga Rocka nie tylko pokazuje młode zespoły, ale co najważniejsze promuje i wspiera utalentowanych muzyków umożliwiając im wymianę doświadczeń i zdobycia pierwszych poważnych sukcesów w drodze do kariery.

Partnerem głównym tegorocznego finału jest Tauron Ekoenergia. Bilety w cenie 5 zł są dostępne w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60 w Jeleniej Górze oraz przed koncertem na stadionie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group