Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7982
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Finał Festiwalu Cyrkowego w Szklarskiej Porębie

Środa, 22 lipca 2015, 7:50
Aktualizacja: Czwartek, 23 lipca 2015, 11:24
Autor: Manu
Szklarska Poręba: Finał Festiwalu Cyrkowego w Szklarskiej Porębie
Fot. MOKSiAL
W Szklarskiej Porębie zakończył się Międzynarodowy Młodzieżowy Festiwal Cyrkowy. Na arenie wystąpili młodzi artyści z Białorusi, Litwy, Niemiec, Polski i Włoch, a wśród nich był także Cyrkland z Miłkowa.

Ostatniego dnia Międzynarodowego Młodzieżowego Festiwalu Cyrkowego można było obejrzeć występy laureatów festiwalu, po którym wręczono puchary, nagrody i prezenty wszystkim artystom. Puchary ufundowała i wręczyła starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska, a upominki od miasta wręczył burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf.

- To wspaniałe artystyczne wydarzenie sprawiło wiele radości dzieciom i dorosłym. Przy rytmach wesołej muzyki na scenę wkroczyli klauni, akrobatki, gimnastyczki i żonglerzy. Z uwagą przyglądałem się artystom, a publiczność była oszołomiona profesjonalnym występem – relacjonuje burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf.

Wielkim aplauzem widowni cieszyły się inscenizacje teatralno-cyrkowe: “Calineczka”, “Dziadek do orzechów”, “Kot w Butach” oraz “Pinokio” z udziałem młodych artystów Cyrklandu z Miłkowa, z przepiękną muzyką i kolorowymi kostiumami.

– Występy młodzieżowych grup cyrkowych były znakomite. To połączenie elementów tradycji i nowoczesności. Nowoczesność to przede wszystkim piękna muzyka cyrkowa i kostiumy – skomentowała starosta powiatu jeleniogórskiego Anna Konieczyńska. - Bo tradycja to typowe numery cyrkowe i chociażby wysypana trocinami arena – starsi zapewne pamiętają tak charakterystyczny zapach trocin w cyrku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group