Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6612
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Feta dla Zośki w teatrze

Czwartek, 10 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 10 maja 2007, 9:45
Autor: Angela/ TEJO
Jelenia Góra: Feta dla Zośki w teatrze
Fot. Krzysztof Knitter
W dniu imienin będą życzenia i prezenty dla popularnego dwupłatowca.

Imieninową imprezę, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na naprawę samolotu AN-2 zniszczonego przez zimową wichurę, przygotowuje Aeroklub Jeleniogórski. Odbędzie się ona 15 maja (wtorek) o godz. 18 w Teatrze Jeleniogórskim pod hasłem „U Zośki na imieninach”.

W styczniu huragan połamał „Antka” zwanego „Zośką” i nie było wiadomo, czy maszyna wzbije się w tym sezonie w powietrze. Teraz rokowanie są lepsze. Aeroklubowi pomogło Ministerstwo Obrony, które przekazało nieodpłatnie części. Ale do pełni szczęścia daleki lot. Stąd pomysł na wyprawienie samolotowi imienin.

Życzenia złożą artyści Wojciech Jarociński, J.J. Band, Jacek Szreniawa, Jadwiga i Tadeusz Kutowie oraz inni, w tym lubiana grupa „W tym sęk”. Aeroklub liczy na hojność entuzjastów lotnictwa. I pewnie na obecność Zofii Czernow, byłej prezydent Jeleniej Góry, która – wedle nieoficjalnych wieści – jest przyszywaną matką chrzestną dwupłatowca. Obecna specjalistka od finansów w radzie miejskiej na razie nie potwierdziła udziału w imprezie.

Bilety kosztują 25 złotych. Można je kupić w kasie teatru lub w sekretariacie Aeroklubu Jeleniogórskiego przy ulicy Łomnickiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group