Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7674
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festyn zdrowia, sportu i rodziny w SP7 na sto dwa!

Sobota, 7 czerwca 2014, 9:01
Aktualizacja: Czwartek, 6 sierpnia 2020, 4:34
Autor: Manu
Jelenia Góra: Festyn zdrowia, sportu i rodziny w SP7 na sto dwa!
Fot. BM
Już po raz dwunasty z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka w miniony piątek (6 czerwca) na boisku jeleniogórskiego Zespołu Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 2 odbył się Rodzinny Festyn Sportowo–Rekreacyjny. Tegorocznej imprezie przyświecało hasło “Żyjmy zdrowo na sportowo”.

Festyn rozpoczął się wręczeniem nagród laureatkom ( III miejsce) w miejskim etapie VIII Konkursu “Uczę się bezpiecznie żyć” - X Konkursie Bezpieczeństwa zdobywczyniom I miejsca w Finale Rozgrywek Miejskich Piłki Nożnej Dziewcząt klas VI “Igrzyska 2013/2014” oraz laureatom (I miejsce) w Turnieju Szkół zorganizowanym w Leśnym Banku Genów Kostrzyca w Miłkowie, w ramach podsumowania projektu edukacyjnego “Las inspiruje - odkrywamy tajemnice arboretum LBG Kostrzyca”. Wręczenia nagród (ufundowanych przez T-Mobile) dokonał prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Przygotowane zostały konkurencje zarówno sportowe jak i zręcznościowe dla jeleniogórskich przedszkolaków. Rywalizowały one w kilku konkurencjach, najmłodsi rywalizowali miedzy sobą, m.in. należało prowadzić piłkę slalomem pomiędzy kijkami.

W kolejnym etapie imprezy odbyły się zawody rodzinne. Jedną z atrakcji festynu były pokazy umiejętności strażackich Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Ciekawym punktem programu był pokaz bardzo dobrej kondycji psa Grota jeleniogórskiego GOPR-owca Tomasza Trusewicza. Uwagę przykuwały wspaniałe popisy motocrossu w wykonaniu Piotra Rybaka i jego syna – ucznia “Siódemki” Łukasza Rybaka, który w tym roku startował w klasyfikacji Młodzików i zajął trzecie miejsce na torze w Siedlęcinie podczas 29. Pikniku Cross Country.

Całość imprezy uświetniona została występami zespołu tanecznego Catch My Flow, pierwszoklasistek SP nr 7 z Akademii Tanecznego Wychowania i Zumba Show.

Na boiskach trwały konkurencje indywidualne, m.in. rzut do celu, rzut kółkiem ringo, bieg z jajkiem na łyżce, “kapki” piłką nożną i celowanie marchewką na kiju, oraz rodzinne, m.in. “dwa ognie” – nauczyciele kontra rodzice i wyścigi “skoczków”. Przeprowadzono także konkurs plastyczny pod hasłem “Żyjmy zdrowo i bezpiecznie”. Drużyny dziewczyn i chłopców zmagały się w konkurencjach sportowe takich jak piłka ręczna, siatkówka i wyścigi rzędów.

Dzieci uczestniczące w festynie, miały możliwość przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową. Nie zabrakło stoisk gastronomicznych. Można było poskakać na trampolinie, zjechać z dmuchanej zjeżdżalni oraz pomalować twarz.

Na zakończenie zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, nagrodami i gadżetami. Najwięcej wyróżnień w konkurencjach sportowych odebrał szóstoklasista Adrian Obuchowicz, który ma na swoim koncie m.in. I miejsce w IV Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w stylu klasycznym Izery Cup w Starej Kamienicy, I miejsce w III Międzywojewódzkiej Regionalnej Lidze Młodzików w mocowaniu w zapasach w stylu klasycznym w Kostrzyniu Nad Odrą oraz I miejsce w turnieju Międzywojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików w zapasach w stylu klasycznym w Gniechowicach. Dokonano także klasyfikacji generalnej, gdzie wszystkie drużyny otrzymały nagrody.

Bawiono się świetnie. Pogoda dopisała. Po prostu okazało się po raz kolejny, że dobra organizacja i serdeczne przyjęcie przez gospodarzy pod przewodnictwem dyrekcji – potrafi czynić cuda. “Siódemka” pokazała po raz kolejny, że potrafi uczyć nie tylko w szkolnych ławkach, ale również poprzez zabawę, muzykę, sport i inne festynowe atrakcje. Szkolny festyn to impreza nadzwyczaj udana i na stale wpisująca się w wiosenną panoramę kulturalno-sportową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group