Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 4874
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festiwale Teatrów Ulicznych w obiektywie Jacka Jaśko

Środa, 31 lipca 2013, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Manu
Jelenia Góra: Festiwale Teatrów Ulicznych w obiektywie Jacka Jaśko
Fot. EM
Znany z niekonwencjonalnych pomysłów wystaw poza przestrzenią galeryjną (Na Płocie) fotoreporter, dziennikarz, ratownik górski, narciarz i podróżnik Jacek Jaśko, mieszkaniec Kopańca w gminie Stara Kamienica, związany od urodzenia z Karkonoszami, na ogrodzeniu od strony ulicy 1. Maja, obok Daniela Antosika i Tomasza Mielecha, prezentuje swoje zdjęcia, ilustrujące historię Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze.

Prezentowana na terenie ulicy 1. Maja wystawa fotografii Jacka Jaśko pozwoli przypomnieć najciekawsze momenty różnych edycji Festiwalu Teatrów Ulicznych. Wydawałoby się to rzeczą prostą - fotorelacja z festiwalu. Ale Jacek Jaśko na swoich zdjęciach zapamiętuje chwilę, uwydatnia daną sytuację, ukazuje artystę w nierzadko mistycznej roli, kiedy ten przekazuje ze sceny swoje emocje i energię. Publiczność szaleje, a fotograf próbuje uchwycić obraz.

Wyciągnięte ku niebu dłonie i łopoczące kolorowe flagi na festiwalach. Artyści na ulicach Jeleniej Góry i kochająca ich publiczność - wszystko to składa się na widok, którego nie można zapomnieć. A pomiędzy ulicą, a wpatrzonym w nią tłumem stoi człowiek, dający dowód na to, że teatr to także obraz.

Autor tekstów o fotografii Jacek Jaśko od lat dokumentuje największe regionalne wydarzenia, był dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, „Słowa Polskiego” i redaktorem naczelnym czasopisma „Karkonosze”. W jego dorobku znajduje się m.in. zdjęcie wykorzystane do polsko-niemieckiego filmu „Dendrologium”. Ma na koncie współpracę w Aarhus (Dania), Bautzen, Berlinie, Hunfeld, Monschau i Wiesswasser, wielokrotnie był nagradzany na Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze. W latach 2008-2009 we współpracy z Książnicą Karkonoską prowadził projekt fotograficzny Jelenia Góra Pamięć Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group