Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 8030
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festiwal teatrów ulicznych – to już!

Czwartek, 2 lipca 2015, 8:42
Aktualizacja: Piątek, 3 lipca 2015, 12:39
Autor: Teatr im. Norwida
Jelenia Góra: Festiwal teatrów ulicznych – to już!
Fot. Archiwum Teatru
33.Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych to 12 spektakli, cztery wydarzenia, a także kilka innych atrakcji. Tegoroczny Festiwal stworzą profesjonalni artyści z Meksyku, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Holandii, Czech i Polski, którzy przez trzy dni sprawią, że jeleniogórski Plac Ratuszowy stanie się niezwykłą sceną wyobraźni i artystycznego szaleństwa.

W piątek, 3 lipca o godzinie 21:00 rozpoczniemy razem z Galerią BWA wernisażem wystawy polskiego plakatu teatralnego „Papierowy teatr” (Galeria będzie czynna przez cały czas trwania Festiwalu – wstęp za symboliczne 2 złote). Tego samego wieczoru zaprosimy na spektakl wielkiej gwiazdy teatru ulicznego – zespołu ANTAGON (Niemcy) z jego pełnym spektakularnych akrobacji i pirotechniki spektaklem „Ginkgo”.

4 lipca rozpocznie się porankiem festiwalowym dla dzieci. Zdrojowy Teatr Animacji oraz Klaun Rufi Rafi rozbawią maluchy spektaklami „Tymoteusz Majsterklepka” i „Przyjaciel Majsterklepki”. A po południu gwiazdor światowej klaunady meksykański klaun Aziz Gual spektaklem „De Risa En Risa” rozbawi do nieprzytomności każdego (niezależnie od wieku). Zaraz po nim wystąpi eteryczna Claire Ducreux z Francji z poetyckim spektaklem „Smile Of The Shipwrecked”. Sobotni wieczór to spektakl „Thank You For Dancing” interaktywnej grupy Les Filles Föllen And Barbara Wysoczańska (Hiszpania/Polska), a gwiazdą wieczoru będzie Teatr Novogo Fronta z Czech, który pokaże swój prapremierowy spektakl „Zero”.

5 lipca, w trzeci dzień Festiwalu, zaskoczy nas Theatre Rue Pietonne (Francja) ze swoimi żywymi pomnikami/popiersiami, czyli spektaklem „Les Bustes”. Klaun Aziz Gual da drugi popis w spektaklu „The Odyssey Of Gesture”, a gwiazdą wieczoru będzie holenderski zespół Theater Gajes z pełnym szalonych budowniczych spektaklem „Agora Phobia”. Festiwal zwieńczy nocny pokaz wizualno-muzyczny Claudii Reh (Niemcy), która na fasadzie budynku Ratusza wyczaruje niesamowite, zmieniające się na oczach widzów, historie.

33.MFTU to nie tylko profesjonalne zespoły z całej Europy i Ameryki. To także finał ogólnopolskiego Konkursu na Scenariusz Sztuki w Przestrzeni Miejskiej. Wydarzeniem będzie również odsłonięcie rzeźby „Wzlot” Jana Supersona przy Galerii BWA. A szczególną i stałą (trwającą przez cały Festiwal) atrakcją będzie „Mieszkanie pod arkadami” – prawdziwe mieszkanie, z prawdziwych mebli, z prawdziwym mieszkańcem – Dyrektorem Festiwalu. Wszystko po to, by festiwalowicze mogli się w poczuć w Jeleniej Górze, jak u siebie w domu!

KALENDARIUM
PIĄTEK 3 LIPCA
21:00 GALERIA BWA – WERNISAŻ WYSTAWY PLAKATU TEATRALNEGO „Papierowy teatr”
21:30 OFICJALNA INAUGURACJA FESTIWALU
22:00 GWIAZDA WIECZORU – ANTAGON TheaterAKTion „Ginkgo” (Niemcy)

SOBOTA 4 LIPCA
PORANEK FESTIWALOWY DLA DZIECI:
11:00 ZDROJOWY TEATR ANIMACJI „Tymoteusz Majsterklepka” (Polska)
12:00 KLAUN RUFI RAFI „Przyjaciel Majsterklepki” (Polska)

18:00 KLAUN AZIZ GUAL „De Risa En Risa” (Meksyk)
19:30 CLAIRE DUCREUX „Smile Of The Shipwrecked” (Francja)
21:00 LES FILLES FÖLLEN AND BARBARA WYSOCZAŃSKA „Thank You For Dancing” (Hiszpania/Polska)
22:00 GWIAZDA WIECZORU – TEATR NOVOGO FRONTA „Zero” (Czechy)

NIEDZIELA 5 LIPCA
FESTIWALOWA ROZGRZEWKA:
12:00 THEATER RUE PIETONNE „Les Bustes” (Francja)

17:00 KLAUN AZIZ GUAL „The Odyssey Of Gesture” (Meksyk)
18:30 THEATER RUE PIETONNE „Les Bustes” (Francja)
19:30 GWIAZDA WIECZORU – THEATER GAJES „Agora Phobia” (Holandia)
20:30 Ogłoszenie wyników KONKURSU NA SCENARIUSZ SZTUKI W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ
21:00 GALERIA BWA – ODSŁONIĘCIE RZEŹBY „Wzlot” JANA SUPERSONA
22:00 CLAUDIA REH – pokaz wizualno-muzyczny na zamknięcie Festiwalu (Niemcy)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group