• Środa, 23 października 2019
  • Godz. 20:47
  • Imieniny: Marleny, Seweryna, Teodora, Igi
  • Czytających: 7193
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Festiwal „preTeksty” nie zapomniał o dzieciach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 22 października 2010, 16:51
Aktualizacja: 17:15
Autor: Agnieszka
Fot. TEJO
Dziś w Bibliotece Dziecięco–Młodzieżowej Książnicy Karkonoskiej odbyły się „Hocki Klocki”, czyli warsztaty literackie dla najmłodszych, zainicjowane przez wrocławską Fundację na rzecz Kultury i Nauki im. Tymoteusza Karpowicza.

Bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy II A Szkoły podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze. Na czym polegało spotkanie? – Na czytaniu dzieciom wierszy, które już znają i zachęcaniu ich do wspólnej recytacji – mówi prezes fundacji Karol Pęcherz.

Maluchy mogły także w trakcie słuchania narysować swoje wyobrażenia, np. jak według nich wygląda „Dzik” lub „Spóźniony Słowik”. – Podczas naszych działań nie powinniśmy zapominać o dzieciach – podkreśla Jacek Bierut, który dziś czytał dziewczynkom i chłopcom wiersze Tuwima i Brzechwy.

Uczniowie świetnie znali większość utworów, ale chyba najlepiej pamiętali historię o Panu Hilarym i Samochwale. Ulubioną postacią stał się też Grześ, co szedł przez wieś z workiem piasku. Małgorzata Soból, wychowawca klasy, zapewnia, że taka aktywna forma dużo bardziej przemawia do dzieci. – Bardzo cieszyły się na to spotkanie i wycieczkę do Książnicy – mówi nauczycielka.

Należy podkreślić, że Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa KK bardzo często organizuje wydarzenia dla najmłodszych, między innymi spotkania autorskie z udziałem dzieci. – Bardzo zależy nam, aby dbać o naszych małych czytelników i zaszczepić w nich miłość do książek, dlatego zawsze chętnie bierzemy udział w ciekawych inicjatywach – mówi kierowniczka placówki Krystyna Spólnik.

– Czy lubicie czytać? – zapytali prowadzący. Uczniowie chórem odpowiedzieli: taaaaaak! Choć przyznali, że mimo wszystko gry komputerowe są ciekawsze. Trzymamy kciuki, aby maluchy jednak w przyszłości częściej sięgali do książek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~PiotrGrosman 22-10-2010 18:22
Pani Daniusiu, serdecznie dziękuję za pomoc we wspieraniu uzdolnień uczniów kl. II A w obszarze literackim. Wiem i wiem na pewno, że na owoce tych działań nie trzeba będzie długo czekać. Wierzę, ża będą zwycięstwa w kolejnych konkursach w kraju. Do zobaczenia!
Piipi Jelonkowa 22-10-2010 20:20
~Hmm .. trzymanie kciuków tutaj nie pomoże ! .. bo od spełnienia życzeń jest św.Mikołaj !
~Ktoś Taki 23-10-2010 12:24
Panie Piotrze miły, proszę wracać na swoje miejsce. Bardzo brakuje w SP7 Pańskiego etuzjazmu, tej radości, Pana wiary i zapału. A przy okazji dzięki za modlitwę, której są widoczne efekty. I niech Pana Bóg błogosławi!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group