Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 4935
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Festiwal Nauki w Elektroniku pełen atrakcji

Sobota, 21 maja 2016, 8:13
Aktualizacja: Niedziela, 22 maja 2016, 8:09
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Festiwal Nauki w Elektroniku pełen atrakcji
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Około czterdziestu różnorodnych zajęć, warsztatów, wykładów, spotkań, konkursów, a także zawodów sportowych przygotowali w tym roku organizatorzy IVX Festiwalu Nauki, który odbył się wczoraj (20.05) w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze. – Program jest tak bogaty, że z pewnością daje naszym uczniom szansę zaprezentowania się w każdej dziedzinie – mówił Mirosław Ciesielski, dyrektor szkoły.

Festiwal rozpoczął uroczysty apel. Po nim w szkole i na boisku szkolnym przystąpiono do świętowania. Na korytarzu szkolnym można było dowiedzieć się jak udzielić pierwszej pomocy zarówno osobie dorosłej, jak i dziecku. Natomiast Teatr Edukacyjny „Na progu” prowadzony przez Kamila Raka wystawił krótki skecz kabaretowy. Wystąpili w nim: Natalia Orzech, Anna Niedziewicz, Dominik Simko i Andrzej Rychel. Dla chętnych Kamil Rak poprowadził również warsztaty teatralne. Była też m.in. prezentacja projektów filmowych gimnazjalistów, pokaz fal akustycznych, pokazy wózka widłowego, prezentacja działalności Jeleniogórskiego Klubu Krótkofalowców, pokazy i warsztaty tańca „No Nome Dance Studio”, pokaz capoeira, pokaz zasad działania wozów diagnostycznych Tauronu i Wodnika czy psychozabawy i testy osobowości pod hasłem „Poznaj samego siebie”. Swoje produkty prezentowali także przedsiębiorcy współpracujący ze szkołą.

Jak co roku, nie obyło się bez konkursów. Uczestnicy walczyli m.in. o Pióro Prezydenta sprawdzając swoje umiejętności ortograficzne. Dla chętnych zorganizowano także: konkurs frazeologiczny, turniej gier i zabaw, otwarty turniej szachowy, gry logistyczne, konkurs „Miliard w rozumie”, konkurs matematyczny, olimpiada z języka angielskiego i niemieckiego, zawody strzeleckie, potyczki chemiczne, familiada czy konkurs drużynowy o patronach szkoły. Tradycyjnie przygotowano także wykład, którego tematem w tym roku były „Wybrane aspekty bezpieczeństwa informatycznego”. Natomiast 31. Batalion Radiotechniczny z Wrocławia przeprowadził trening strzelania.

- Jest po prostu super – mówił Damian, uczestnik Festiwalu. – Mogłem sobie postrzelać, wejść do wozu Wodnika czy popatrzeć na ciekawe pokazy przygotowane w różnych klasach – dodał.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group