Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 11453
Zalogowanych: 28
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gruszków: Festiwal na ludowo

Wtorek, 6 sierpnia 2019, 6:27
Aktualizacja: Środa, 7 sierpnia 2019, 8:50
Autor: WAC
Gruszków: Festiwal na ludowo
Fot. Starostwo Powiatowe
To było prawdziwe święto folkloru. W minioną sobotę (3.08) odbyła się siódma edycja Festiwalu „Ludowe Granie na Gruszkowskiej Polanie".

Celem festiwalu, organizowanego przez Stowarzyszenie Zespołu Karkonosze z Gruszkowa jest przede wszystkim integracja lokalnej społeczności i promowanie naszego regionu. Podczas wydarzenia nie zabrakło dobrej muzyki, smacznego jedzenia oraz świetnej atmosfery.

Festiwal otworzyli i wspólnie powitali gości: posłanka Zofia Czernow, Bożena Krupa - prezes Stowarzyszenia Zespołu Karkonosze, Krzysztof Wiśniewski - starosta jeleniogórski oraz Michał Orman - wójt gminy Mysłakowice. Festiwal tradycyjnie rozpoczęto wspólnym odtańczeniem poloneza.

Na scenie jako pierwsi wystąpili gospodarze, czyli zespół Karkonosze, który zaprezentował najmłodszych adeptów zespołu. Potem zagrali między innymi: Kapela Brzezina z Brzeziny koło Kalisza, zespół śpiewaczy Brzezinianki z pod Kalisza, Wyszogrodzianie z Wyszogrodu (gm. Oleśnica), Cichowodzianie z Budziszowa Wielkiego, Łużyczanki ze Zgorzelca, Szklarki z Piechowic, Przyjaciółki, Ale Babki ze Świdnicy, Kreuzschuhkärwasmusikanten z Bambergu (Niemcy), Gosposie z Iławy, Kosówka ze Ściegien, Siemanowanie, Rozmaryn z Bogatyni, Czernianki z Nowogrodźca, Marzenie z Płocka, Skarczowianie z Kamienia Ząbkowickiego.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group