Czwartek, 25 kwietnia
Imieniny: Jarosława, Marka
Czytających: 7340
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Festiwal literacko–artystyczny preTEXTY w Kowarach

Czwartek, 24 września 2015, 8:20
Aktualizacja: 8:22
Autor: Manu
Kowary: Festiwal literacko–artystyczny preTEXTY w Kowarach
Fot. Organizator
W sobotę (26.09) i niedzielę (27.09) w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach (przy ul. Szkolnej 2) po raz pierwszy odbywać się będzie dolnośląski festiwal literacko–artystyczny preTEXTY. W programie, obok spotkań autorskich, koncertów i warsztatów, także otwarte spotkanie poświęcone odkrywaniu lokalnego dziedzictwa kulturowego. Pretekstem do tych wydarzeń jest nowo powstała platforma Dolnośląskość.pl.

- Będzie to czas i miejsce dla lokalnych twórców z Kowar, aktywistów miejskich, przedstawicieli lokalnych władz, pracowników miejskich instytucji i wszystkich ludzi o otwartych głowach, którzy kochają swoje miasto i chcą zrobić coś naprawdę pożytecznego – informują organizatorzy. - Gdybyście mieli ochotę skorzystać z możliwości uczestnictwa w tym kulturalnym wydarzeniu, bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Kowarach - tel.: 75-718-25-77.

W spotkaniach mogą wziąć udział wszyscy, którzy znają albo chcą poznać ciekawe opowieści o swojej miejscowości, chcieliby opracowywać brakujące elementy na kulturalnej czy historycznej mapie miasta, amatorsko bądź profesjonalnie zajmują się fotografią swoich miejsc zamieszkania albo dysponują archiwalnymi zdjęciami i innymi materiałami lub zamierzają wykorzystywać swoją wiedzę czy doświadczenie – dla wspólnej sprawy.

To właśnie w tym celu w lutym br. r. wystartowała platforma internetowa Dolnośląskość.pl, która jest pomyślana jako agregat wiedzy na temat dolnośląskiego dziedzictwa. To także narzędzie, które służy upublicznianiu i opracowywaniu rozmaitych materiałów związanych z życiem kulturalnym dziesiątek dolnośląskich miejscowości i ich historiami. A także z lokalnymi twórcami i organizacjami. Literatura, kino, muzyka, sztuka, teatr – to tylko początek tego, czym według organizatorów projektu jest dziedzictwo kulturowe. Tak naprawdę to setki różnych narracji o dziesiątkach dolnośląskich miejsc, które przyczynią się do współtworzenia kulturalnej marki Dolnego Śląska, a poszczególnym miejscowościom, autorom i współpracownikom projektu zapewnią udział w naprawdę pożytecznym przedsięwzięciu.

Program:

26 września (sobota) Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach

- godz. 12.00 - Warsztaty literackie - Prowadzenie: Wojciech Chmielarz, Miejski Ośrodek Kultury, Kino za rogiem
- godz. 18.00 - Przegląd filmowy - Kurator: Lech Moliński, “Weiser”, reż. Wojciech Marczewski (Polska/Dania/Niemcy/Szwajcaria, 2000), dystr. Studio Filmowe TOR, prelekcja: Kamil Kościelski

27 września (niedziela) Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach

- godz. 12.00 - Warsztaty literackie dla dzieci - Prowadzenie: Jacek Bierut

- godz. 14.00 - Panel dyskusyjny “dolnośląskość.pl” dla miłośników Kowar - Prowadzenie: Grzegorz Czekański

- godz. 16.00 - The Battle of 7 Words - Konkurs literacki nie tylko dla poetów, nagroda 300 zł. Prowadzenie: Karol Pęcherz. W przerwie prezentacja 32 nr Magazynu Cegła “Dolny Śląsk. Pamiętam, że…”

- godz. 17.00 - “Kryminał w mieście”. Spotkanie i rozmowa z Wojciechem Chmielarzem i Wojciechem Korycińskim. Prowadzenie: Barbara Elmanowska

- godz. 18.30 - Spotkania autorskie - Agnieszka Kłos, Jacek Bierut, Szczepan Kopyt

- godz. 19.30 - Performance - Adam Kaczanowski

- godz. 20.00 - Spotkanie autorskie - Hubert Klimko Dobrzaniecki, prowadzenie: Jacek Bierut

- godz. 21.00 - Koncert: Kormorany - Koncert: Hornflex i Krewniacy (darmowe wejściówki na koncert będą rozdawane od 17.00 do 20.00 między spotkaniami autorskimi, bilet przed koncertem 15 zł)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
940
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group