Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3752
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Festival Dell Arte nie zwalnia tempa

Wtorek, 16 sierpnia 2016, 10:34
Aktualizacja: Środa, 17 sierpnia 2016, 8:48
Autor: Robert Czepielewski
Region: Festival Dell Arte nie zwalnia tempa
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (15.08), w trzecim dniu Festivalu Dell Arte, organizatorzy zaproponowali publiczności dwa wydarzenia.: spektakl pantomimy i koncert muzyki klasycznej.

Przedstawienie pantomimy w wykonaniu Grupy X „Dom Lalek” w swojej formie nawiązywało do zapomnianego już chyba gatunku filmowego jakim jest slapstik. Aktorzy w groteskowy, mocno przerysowany sposób przedstawili historię małżeństwa, szukającego doznań w objęciach służby.

Pomysł na spektakl przypomina historię „Męża i Żony” Aleksandra Fredry, jednak z bardziej dramatycznym zakończeniem. Przedstawienie dowcipne, ciekawe, które rozbawiona publiczność nagrodziła brawami.

Druga wydarzenie to koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Reinhart Trio. W skład zespołu wchodzą: Ann Yumino (wiolonczela), Daniel Seroussi (fortepian) i Nadreas Neufeld (skrzypce).
Muzycy wykonali dwa Tria fortepianowe Gassenhauer Trio Ludwika van Beethovena oraz Antonina Dvoraka Trio nr 4 e-moll op.90.

Dzisiaj (16.08) czeka nas kolejna dawka muzycznych fascynacji. W Zamku w Karpnikach o godz. 19.30 odbędzie się koncert Kwartetu Polskiego Deutche Oper Berlin, którzy wykonają Kwartet D-dur Op.3 Ignatza Waghaltera i Kwartet e-moll Giuseppe Verdiego i Italienisce Serenade G-dur Hugo Wolfa.

Warto dodać, że przez trzy dni trwania festiwalu publiczność dopisywała organizatorom szczelnie wypełniając sale, w których odbywały się imprezy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group