Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 6088
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ferie z magicznym dywanem w Przedszkolu Nr 2

Piątek, 3 marca 2017, 8:17
Aktualizacja: 8:25
Autor: MP2
Jelenia Góra: Ferie z magicznym dywanem w Przedszkolu Nr 2
Fot. Użyczone/MP2
W Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Jeleniej Górze odbyły od 20 do 28 lutego się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci pt., „Mamo, tato, pobaw się ze mną”. Były to niezwykłe spotkania, ponieważ rodzice pierwszy raz mogli zobaczyć nową interaktywną pomoc dydaktyczną. Magiczny dywan kupiono w styczniu dzięki sponsorom, pracownikom przedszkola i rodzicom.

Magiczny dywan to innowacyjne multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jego wykorzystaniem rozwija u dzieci umiejętności w zakresie koordynacji wzrokowo-ruchowej, wzrokowo-słuchowo-ruchowej, matematycznej, przyrodniczej oraz usprawnia refleks i spostrzegawczość. Dodatkowo stanowi wspaniałe narzędzie do rehabilitacji dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Podczas tych spotkań dzieci przeżywały emocjonujące przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Natomiast rodzice byli świadkami bardzo ciekawych i emocjonujących zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem tego urządzenia, które zdobyło tytuł Zabawki Roku 2016.

- Wyrażam serdeczne podziękowania sponsorom, pracownikom placówki i rodzicom, bo dzięki nim zakup magicznego dywanu był możliwy i sprawił ogromną radość naszym podopiecznym” – powiedziała Joanna Skoczek, dyrektor Miejskiego przedszkola Nr 2 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group