Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8567
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ferie TPD w „Ósemce” były pełne atrakcji

Poniedziałek, 29 stycznia 2018, 16:14
Aktualizacja: 16:19
Autor: Org
Podczas ferii w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze, już po raz trzeci, odbyły się półkolonie dla dzieci z klas 1–4 objętych opieką Integracyjnego Koła TPD przy tej szkole. Wzięło w nich udział 25 dzieci, w tym część posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego pod opieką 10 nauczycielek, które część swojego wolnego czasu poświęciły społecznie na zorganizowanie uczniom wolnego czasu.

Uczestnicy zajęć spędzali aktywnie czas na terenie szkoły i poza nią. W pierwszym dniu zimowiska Marek Koselski, pilot-emeryt Aeroklubu Jeleniogórskiego zapoznał dzieci z historią lotnictwa, Aeroklubu i alfabetem lotniczym. Odbył się też konkurs na najdalszy lot własnoręcznie złożonego samolotu.

Przedstawiciel Straży Miejskiej Grzegorz Rybarczyk udzielił dzieciom cennych wskazówek na temat bezpieczeństwa w czasie ferii i rozdał odblaski. Kolejny dzień upłynął na spotkaniu z „Czarownicą”- był film i konkursy z nagrodami związane z tym tematem. Dzieci zwiedziły też Muzeum Karkonoskie oraz aktywnie spędziły czas na grach i zabawach na Wzgórzu Kościuszki. W związku ze zbliżającymi się świętami Babci i Dziadka wykonywały własnoręcznie drobne upominki z masy solnej oraz malowały odlewy gipsowe. Ostatni dzień upłynął pod hasłem kultury duchowej i fizycznej: wizyta w Osiedlowym Domu Kultury pozwoliła dzieciom dzięki fotografiom poznać ciężką pracę górników, a zabawa na lodowisku odkryć talenty sportowe.

W szkolnej stołówce dzień rozpoczynał się od śniadania, na zakończenie zajęć czekał na małych kolonistów ciepły posiłek. Bardzo szybko minął wszystkim ten czas, a młodzi wolontariuszki - uczennice klas 7, które włączyły się tym razem w opiekę nad młodszymi uczniami - już pytają o wakacje.
Cały pobyt, opieka oraz wszystkie aktywności były bezpłatne.

Zarząd Integracyjnego Koła TPD przy Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze składa serdeczne podziękowania prezydentowi Marcinowi Zawile oraz Miłosławie Czaplickiej z UM za pomoc w organizacji dzieciom i opiekunom bezpłatnych przejazdów autobusami MZK w czasie półkolonii, a także dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 Marii Silbert-Salabura za pomoc w organizacji i zaangażowanie, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu za bezpłatne udostępnienie łyżew dla dzieci oraz wszystkim ludziom dobrego serca i instytucjom, które zaangażowały się w organizację zimowiska dla dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group