Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7231
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Felerne progi zwalniające?

Poniedziałek, 8 października 2018, 6:06
Aktualizacja: Wtorek, 9 października 2018, 7:52
Autor: WAC
Jelenia Góra: Felerne progi zwalniające?
Fot. WAC
Mieszkańcy budynków położonych przy progach zwalniających niedawno wyremontowanej ul. Wyczółkowskiego skarżą się na wstrząsy odczuwane zwłaszcza, gdy przejeżdża autobus lub samochód ciężarowy. – Średnio kilka razy na godzinę czuć wstrząsy. Kamienice z gumy przecież nie są, a jeszcze większość z nich ma ponad 100 lat – mówią zainteresowani.
- Kamienice trzęsły się przed remontem, bo droga jaka była, każdy pamięta – mówi mieszkający w jednej z kamienic znajdujących się na skrzyżowaniu ulic Wyczółkowskiego i Malczewskiego pan Tomasz. - Według mnie, w tej chwili wstrząsy są jeszcze bardziej odczuwalne niż przed remontem. Same progi zwalniające w mojej ocenie nie spełniają swojej roli, gdyż zdecydowana większość kierowców zamiast zwalniać, rozpędza się i z impetem je pokonuje, szczególnie dotyczy to autobusów. Pojazdy pokonują progi z prędkością ok 40-50 km/h. Czy w tej sytuacji nie powinno dojść do zmiany progów na takie, które faktycznie wymuszą ograniczenie prędkości pojazdów do 20 km/h, czyli takiej jaka jest na znakach?

Jak wyjaśnia Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta - zastosowane tzw. wyspowe progi są jedynymi, które dopuszcza Ministerstwo Infrastruktury na ulicach, gdzie funkcjonuje autobusowa komunikacja pasażerska.

|
- Informacja przekazywana znakami B-33 określa bezpieczną prędkość przejazdu przez próg zwalniający i wszystkie pojazdy które jadą z prędkością większą niż obowiązujące ograniczenie mogą uszkodzić swój pojazd – mówi C. Wiklik. - Ponadto zmiana na jakikolwiek inny próg będzie dalej skutkowała silnymi wibracjami i wstrząsami w mieszkaniach przy ul. Wyczółkowskiego. Dlatego sposobem na poprawienie komfortu ich lokatorów jest albo demontaż progów zwalniających, albo wymuszenie na kierowcach autobusów wolniejszego przejazdu przez progi - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

5
10%
Cieszy
0
0%
Hahaha
7
13%
Nudzi
3
6%
Smuci
3
6%
Złości
34
65%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group