Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8788
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłków: Fatalny dojazd do DPS–u

Sobota, 5 lutego 2022, 7:01
Autor: WAC
Miłków: Fatalny dojazd do DPS–u
Fot. Czytelnik
O fatalnym stanie ulicy Lipowej w Miłkowie, będącej drogą dojazdową do Domu Pomocy Społecznej „Junior” informuje pan Jacek.
Ulica Lipowa to bardzo ruchliwa droga, uczęszczana przez pracowników Domu Pomocy Społecznej "Junior" jak i mieszkańców okolicznych domów - mówi nasz Czytelnik. - Niestety od wielu lat jej stan jest fatalny. W nawierzchni straszą dziury głębokie na 10 centymetrów. Do tego popękany asfalt i osypujące się pobocza, niedrożny przepust, który powinien odprowadzać wodę deszczową ze zbiegu ulicy Lipowej i Sudeckiej. Wreszcie, zapadający się most, który niedługo się zawali, co stwierdził właściciel firmy remontowej w obecności pracownika gminy podczas ostatnich oględzin (2 lata temu). Nie pomagają pisma kierowane do Urzędu Gminy od 2002 roku. Ludzie dalej się potykają, samochody ulegają niszczeniu...
Przebudowę ulicy Lipowej traktujemy jako jedno z najważniejszych zadań drogowych w naszej gminie ze względu na zapewnienie bezpiecznego dojazdu do DPS-u – mówi wójt Podgórzyn Mirosław Kalata. - Około dwa lata temu wystąpiliśmy o środki na wykonanie jej remontu. Niestety utknęliśmy na etapie przygotowania dokumentacji projektowej. Obecnie jesteśmy w trakcie tworzenia mapy do projektu, jednak w trakcie tego procesu wyszły pewne nieścisłości przy ustaleniu granic działek. Powodują one przesunięcie w czasie rozpoczęcia inwestycji. Oczywiście przewidujemy remonty cząstkowe tej drogi, ale nie chcemy inwestować w nie zbyt wielkich środków mając w perspektywie kompleksową przebudowę.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
6
21%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
7%
Smuci
6
21%
Złości
13
46%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
259
Tak
62%
Nie
38%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Aktualności
Zumba dla wszystkich
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
 
Piłka nożna
Dla kogo szlagier jeleniogórskiej okręgówki?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group