Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 3019
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARKONOSZE: Fatalna pogoda – inspekcja na Śnieżce odwołana

Sobota, 14 marca 2009, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: TEJO
Zaplanowaną na wczoraj inspekcję nadzoru budowlanego, która miała udać się na najwyższy szczyt Karkonoszy, aby ocenić stan budynku schroniska po niedawnej ewakuacji personelu stacji meteo, odwołano. Przeszkodziła potężna wichura.

– Takiego huraganu jeszcze nie przeżyłem – opowiada Marcin Oliva Soto, fotoreporter, który wczoraj udał się na Śnieżkę i musiał wrócić ze szlaku.– Gdyby nie kijki trekkingowe, zwiałoby mnie jak okruch – mówi. Kiedy z kolegą schodzili z traktu, zastali służby Karkonoskiego Parku Narodowego, które zamykały szlak na Śnieżkę.

Wczoraj miała się tam udać ekipa nadzoru budowlanego, aby ocenić stan budynku schroniska. Przypomnijmy: w czwartek konstrukcja zaczęła drżeć, ściany pękać, a pracowników stacji meteorologicznej, do tej pory stałych lokatorów schroniska, trzeba było ewakuować.

Choć inspekcję nadzoru przełożono do czasu poprawy warunków atmosferycznych, już teraz wiadomo, że to nie trzęsienie ziemi spowodowało stan zagrożenia. Schronisko „ugięło się” pod zwałami śniegu. Na Śnieżce leży go ponad dwa i pół metra. Jakich uszkodzeń doznały symboliczne już trzy „latające spodki”? Jeszcze nie wiadomo. Drogi na Śnieżkę są zamknięte.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group