Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2670
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fałszywa pani doktor w akcji. Nie wpuszczajcie obcych!

Środa, 14 września 2011, 13:07
Aktualizacja: 14:38
Autor: KMP
Nieznana kobieta wczoraj – podając się za lekarkę i pod pretekstem przeprowadzenia „badania” – okradła starszego pana z kilku tysięcy złotych. Oszustki poszukuje policja, która przestrzega przed wpuszczaniem do domu obcych.

– Nie wpuszczajcie do mieszkań obcych podających się za pielęgniarki środowiskowe, pracownice Polskiego Czerwonego Krzyża, Narodowego Funduszu Zdrowia, pracownice Wodociągów, domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły czy osoby oferujące pomoc dla osób ubogich – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Czym się może taka wizyta skończyć, przekonał się wczoraj 78-letni jeleniogórzanin. Wpuścił do mieszkania nieznaną kobietę, która powiedziała mu, że jest lekarzem z Narodowego Funduszu Zdrowia. Dodała, że otrzyma 100 zł podwyżki emerytury, ale warunkiem jest badanie. Oszustka poprosiła lokatora, by jej rozmienił 200 złotych. Starszy pan spełnił jej prośbę przy okazji pokazując, gdzie trzyma oszczędności. Chwilę potem „gościa” już nie było: ulotnił się pod pretekstem przyniesienia z karetki aparatu EKG. Po wyjściu fałszywej pani doktor gospodarz stwierdził, że zgromadzone przez niego kilka tysięcy złotych zniknęło.

Oszustka ma około 30 lat, jest szczupłej budowy ciała, mierzy około 160 cm wzrostu, włosy czarne, krótkie, śniada cera. Ubrana była w zieloną bluzkę i czarne spodnie. Policja prosi wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia o kontakt bezpośrednio z Komisariatem II Policji w Jeleniej Górze pod numer 75/75-20-064 bądź na numer alarmowy 997.

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza osoby starsze, samotnie mieszkające. Prosimy o to, aby nie ufać nieznajomym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji warto sprawdzić, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione, a także zweryfikować powody ich wizyty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy poinformować policjantów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group