Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8666
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fala upałów – policja apeluje o rozsądek i rozwagę!

Piątek, 7 sierpnia 2015, 12:26
Aktualizacja: 12:28
Autor: 112
Jelenia Góra: Fala upałów – policja apeluje o rozsądek i rozwagę!
Fot. Archiwum
W związku z falą upałów policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy narażeni są wtedy na większe zmęczenie i dekoncentrację. Dlatego należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości między pojazdami oraz wyczuleniu na zachowanie innych kierujących. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

W upalne dni należy zadbać przed wyruszeniem w drogę o odpowiednie warunki w aucie. Jeśli samochód stał na słońcu, to należy najpierw przewietrzyć wnętrze. W największe upały, w ciemnych pojazdach może być nawet ponad 50 stopni Celsjusza. Warunki do podróżowania są bardzo trudne, kierowcy są zdekoncentrowani i zmęczeni, ale również wrasta agresja związana z jazdą w upale.

Policja apeluje o rozsądek i ostrożność. - Pamiętajmy o tym, żeby nie zostawiać dzieci czy zwierząt w rozgrzanych samochodach, nawet jeśli wydaje nam się, że wychodzimy tylko na chwilę. W samochodzie panuje bowiem taka temperatura, że nie ma czym oddychać – przypomina podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Pamiętajmy też o tym, że w takich temperaturach kierowcom towarzyszy nerwowość, zmęczenie, problemy z koncentracją. W takich warunkach łatwo o kolizję czy wypadek. Dlatego należy dbać o odpowiednią temperaturę we wnętrzu samochodu i zachować spokój za kierownicą. Jeżeli jest taka możliwość to najlepiej w takie dni ograniczyć wyjazdy w długie trasy, a jeżeli jest to niemożliwe, to należy dobrze zaplanować podróż - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group