Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3137
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Fala upałów – policja apeluje o rozsądek i rozwagę!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 7 sierpnia 2015, 12:26
Aktualizacja: 12:28
Autor: 112
Fot. Archiwum
W związku z falą upałów policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy narażeni są wtedy na większe zmęczenie i dekoncentrację. Dlatego należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości między pojazdami oraz wyczuleniu na zachowanie innych kierujących. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

W upalne dni należy zadbać przed wyruszeniem w drogę o odpowiednie warunki w aucie. Jeśli samochód stał na słońcu, to należy najpierw przewietrzyć wnętrze. W największe upały, w ciemnych pojazdach może być nawet ponad 50 stopni Celsjusza. Warunki do podróżowania są bardzo trudne, kierowcy są zdekoncentrowani i zmęczeni, ale również wrasta agresja związana z jazdą w upale.

Policja apeluje o rozsądek i ostrożność. - Pamiętajmy o tym, żeby nie zostawiać dzieci czy zwierząt w rozgrzanych samochodach, nawet jeśli wydaje nam się, że wychodzimy tylko na chwilę. W samochodzie panuje bowiem taka temperatura, że nie ma czym oddychać – przypomina podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Pamiętajmy też o tym, że w takich temperaturach kierowcom towarzyszy nerwowość, zmęczenie, problemy z koncentracją. W takich warunkach łatwo o kolizję czy wypadek. Dlatego należy dbać o odpowiednią temperaturę we wnętrzu samochodu i zachować spokój za kierownicą. Jeżeli jest taka możliwość to najlepiej w takie dni ograniczyć wyjazdy w długie trasy, a jeżeli jest to niemożliwe, to należy dobrze zaplanować podróż - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Kociunio 7-08-2015 13:12
Niech lepiej puszczą więcej patroli i krążą pod marmetami, a nóż jakiemuś dziecku uratują życie.
~ 7-08-2015 14:21
Czy gorąco czy zimno dalej d...le jeżdżą ,komórka przy uchu trzymanie się ogona,itp. a kierowca jak jest agresywny to niech idzie na zgorzelecką tam się wyładuje
~Matura dla wybranych 7-08-2015 23:11
CYTAT: " W największe upały, w ciemnych pojazdach może być nawet ponad 50 stopni Celsjusza". >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Popatrzcie, policja maturę widać robiła, bo pisze rozsądnie a nie jak ta pozalsięboże nie powiem nazwiska redaktorka, że w aucie zaraz jest 60. Zresztą wystarczy otworzyć na kilkanaście sekund drzwi i cały upał od razu wyleci. Jeżdżę autem ładne lata i niejedne upały przeżyłem.
~ 8-08-2015 7:18
Upaly to tez aura dla zawodowcow, ich nikt nie pyta o warunki w kabinach. To wszystko zalezy od normalnosci czlowieka. Skoro upalne dni na niektorych dzialaja jak plachta na byka, niech nie pchaja sie do auta za kierownice lecz w kolejke do psychiatry.
~ 14-08-2015 21:18
A filmik krazacy juz tez w TV o d...lu z Policji jadacym na jednym kole i to przez skrzyzowanie na sluzbowym motocyklu, to skutek odpalu po przegrzaniu? wszak motocykl ma dwa kola na ktorych jazda moze byc bezpieczna, ale jazda na jednym? Co sie stanie jak ja pojade przez miasto na dwoch prawych lub lewych kolach swojego auta? Czy Klika policyjna mnie zatrzyma i za co? Skoro wolno Policjanowi, czemu nie wolno tego zrobic innym uzytkownikom drogi?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group