Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 7959
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fajnie wszędzie, gdzie bezpiecznie będzie

Piątek, 1 października 2010, 8:40
Aktualizacja: 9:31
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Fajnie wszędzie, gdzie bezpiecznie będzie
Fot. Angela
Wczoraj w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych przy ul. Grottgera rozstrzygnięto konkurs plastyczny, w którym dzieci i młodzież miały zobrazować zasady bezpieczeństwa. To propozycja Państwowej Inspekcji Pracy, która już od pięciu lat w ten sposób uczula najmłodszych na wagę problemu.

Prace plastyczne przygotowane na konkurs „Jest fajnie wszędzie, gdzie bezpiecznie będzie” na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w życiu codziennym były podsumowaniem cyklu spotkań i pogadanek.

– Podobne szkolenia z zasad bezpieczeństwa prowadzę od pięciu lat zarówno w szkołach, jak i placówkach specjalnych, takich jak Zespół Szkół i Placówek Specjalnych przy ulicy Grottgera. Podsumowaliśmy konkurs plastyczny, w którym wyłoniliśmy zwycięzców, jak i nagrodziliśmy wszystkie dzieci, które wykonały prace. Ich zadaniem było przelanie na papier tego, czego nauczyły się podczas spotkań – mówi Jarosław Branicki starszy radca ds. poradnictwa technicznego z Państwowej Inspekcji Pracy w Jeleniej Górze.

Przewodniczącym komisji konkursowej był Mirosław Kocuba, kierownik Państwowej Inspekcji Pracy w Jeleniej Górze. – Zasady bezpieczeństwa powinny być w naszej świadomości od najmłodszych lat. Zadaniem naszej instytucji jest troska o bezpieczeństwo pracowników, ale wierzymy, że poprzez takie spotkania ci przyszli pracownicy, będą bardziej wyczuleni na bezpieczeństwo swoje, jak i innych – mówi kierownik jeleniogórskiego oddziału PIP.

Jacek Hamowski, pracownik szkoły, oraz Małgorzata Łasek-Dowiat, wicedyrektor placówki, podkreślają, że dzieci są bardzo otwarte na takie spotkania. Chętnie włączają się do działania i zajęć oraz na długo zapamiętują przekazane im informacje.

– Mieszkają zarówno na wsi jak i w mieście. Stąd potrzeba pokazania im wszystkich zagrożeń, które mogą spotkać w życiu codziennym. Współpracujemy ze wszystkimi instytucjami, które zajmują się bezpieczeństwem, bo wiemy, że nasze dzieci korzystają z takiego praktycznego przekazywanie im wiedzy. Osoby niepełnosprawne, by zrozumieć i zapamiętać pewne zagadnienia, potrzebują ciągłej praktyki i powtarzania poprzez formę plastyczną, manewry strażaków czy spotkania i rozmowy – mówi Małgorzata Łasek-Dowiat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group