Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6272
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Ewakuacja Centrum Medycznego w Karpaczu (aktualizacja)

Czwartek, 9 kwietnia 2015, 13:21
Aktualizacja: Piątek, 10 kwietnia 2015, 16:55
Autor: Mea
Karpacz: Ewakuacja Centrum Medycznego w Karpaczu (aktualizacja)
Fot. Archiwum
Ponad 100 osób zostało ewakuowanych wczoraj (09.04.) po godz. 12.00 z Centrum Medycznego w Karpaczu, przy ul. Myśliwskiej oraz budynków sąsiadujących. Powodem było uszkodzenie rury z gazem. – Do awarii doszło prawdopodobnie podczas trwających w okolicy szpitala prac budowlanych – informuje Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Podczas zarządzonej akcji ewakuacyjnej szpital opuściło 109 osób – pacjenci, personel medyczny, a także mieszkańcy z dwóch budynków sąsiadujących ze szpitalem. Strażacy ewakuowali ich do budynku szkoły, znajdującej się naprzeciwko Centrum Medycznego.

- Pacjenci opuścili szpital o własnych siłach. Wśród ewakuowanych były osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, natomiast nie było pacjentów tzw. „leżących” (czyli osób, które wymagałby ewakuacji na noszach). Nikomu nic się nie stało – informuje oficer.

Działania zostały zakończone po ponad godzinie. Ewakuacja była prowadzona na szeroką skalę, brało w niej udział 27 strażaków z siedmiu zastępów zarówno PSP, jak i OSP. Na miejscu była również policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe, przedstawiciel zarządzania kryzysowego z Karpacza oraz władze tego miasta.

.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group