Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8568
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Euro 2012: treningi na Złotniczej?

Czwartek, 1 kwietnia 2010, 13:25
Aktualizacja: Piątek, 2 kwietnia 2010, 8:10
Autor: TEJO
Są spore szanse, że jedna z drużyn startujących w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej będzie miała bazę treningową w Jeleniej Górze oraz Wojanowie.

Jelenia Góra jako jedno z niewielu miast oferujących bazę treningową spełnia warunki niewielkiej odległości czterogwiazdkowego hotelu do centrum sportowego, gdzie miałyby się odbywać treningi dla piłkarzy – mówił dziś Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta miasta.

Jako bazę wskazano stadion przy ulicy Złotniczej. Oczywiście, aby UEFA dopuściła ten obiekt, potrzebna jest jego adaptacja. Plan minimum zakłada remont szatni i zaplecza sportowego, urządzenie pomieszczeń dla dziennikarzy, a także remont murawy połączone z instalacją systemu nawadniającego. Szacowane koszty takich prac to około półtora miliona złotych. Na więcej miasta nie stać.

Piłkarze mieliby nocować w pałacu w Wojanowie, który spełnia warunki standardów narzuconych przez UEFA, a w dodatku nie znajduje się daleko od centrum treningowego: zaledwie siedem i pół kilometra. – Przedstawicielom spółki, która współpracuje z UEFA obiekt na Złotniczej podobał się z powodu możliwości zamknięcia go na czas treningów przed oczami postronnych obserwatorów – podkreślił Miłosz Sajnog. Póki co miasto przygotuje stosowną dokumentację, która trafi do władz piłkarskich w Szwajcarii. Tam zapadnie decyzja dotycząca dalszych losów współpracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
775
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group