Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3240
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Etyczne dylematy w „Żeromie”

Czwartek, 13 grudnia 2007, 8:49
Aktualizacja: 21:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Etyczne dylematy w „Żeromie”
Fot. Organizator
Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz wygłosił w środę w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 pierwszy wykład z cyklu: "Współczesne dylematy etyczne – kontrowersje i konsensusy".

Cykl został zorganizowany przez Cenrum Etyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dyrekcję ZSO nr 1 i Otwartą Pracownię Edukacyjną Jeleniogórskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego.

Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, dyrektor Centrum Etyki UAM w Poznaniu, jest absolwentem popularnego „Żeroma”. – Ze strony ks. profesora jest kolejny wykład na terenie szkoły. W ostatnich kilku latach prowadził wiele ciekawych zajęć dla uczniów. Był między innymi jednym z wykładowców sesji naukowych poświęconych Papieżowi Janowi Pawłowi II – mówi Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1.

Wykłady i warsztaty adresowane są do nauczycieli jeleniogórskiego środowiska oświatowego jak również do wszystkich zainteresowanych zagadnieniami etyki. Zrealizowane na pierwszym spotkaniu tematy prelekcji to: "Coś ty Atenom zrobił Sokratesie ..., czyli o genezie etyki.", oraz "Czyń to co dobre, co powinieneś, czy to co użyteczne?, czyli o modelach etyki".

Kolejne etyczne spotkanie w „Żeromie” odbędzie się 26 stycznia 2008 roku o godz. 9.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group