Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7852
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Estakada poczeka na remont

Środa, 27 marca 2019, 7:35
Aktualizacja: Czwartek, 28 marca 2019, 13:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Estakada poczeka na remont
Fot. Przemek Kaczałko
Estakada na Alei Jana Pawła II w Jeleniej Górze jest w coraz gorszym stanie. W budżecie miasta na 2019 rok zaplanowano środki na jej remont, jednak dzisiaj (27.03) prawdopodobnie radni przychylą się do wniosku prezydenta, aby środki przeznaczone na ten cel przesunąć na budowę dojść do nowych przystanków kolejowych.

Już w sierpniu 2018 roku informowaliśmy, że estakada jest w stanie awaryjnym. Po wykonaniu niezbędnej ekspertyzy dotyczącej stanu technicznego obiektu, okazało się, że wymaga on remontu, a w budżecie miasta zaplanowano na ten cel 925 tysięcy złotych (pozostałą kwotę chciano pozyskać ze środków zewnętrznych).

Podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów zapewniał, że stan estakady nie grozi katastrofą w najbliższym czasie.

Estakada pracuje w stanie awaryjnym - urządzenia dylatacyjne w okresie letnim, przy dużej temperaturze zamykają się zupełnie, a powinna zostać drobna szczelina pomiędzy miejscem, gdzie kończy się droga, a zaczyna obiekt - wyjaśniał Norbert Łukaniuk

Dyrektor MZDiM został postawiony przed wyborem, czy robić estakadę w tym roku, czy przenieść środki na budowę dojść do przystanków kolejowych przy ul. Spółdzielczej oraz Jana Pawła II. Co ciekawe, gdy PKP PLK zdecydowało się na budowę nowych i remont starych przystanków Jeleniogórskiej Kolei Aglomeracyjnej, Miasto zobowiązało się do budowy dojścia do nowych przystanków, a ich brak w tym roku skutkowałby brakiem możliwości uruchomienia nowych przystanków kolejowych. Zdecydowano więc, że pilniejsze jest dotrzymanie zobowiązania wobec kolei, a estakada może jeszcze poczekać.

Dla dobra mieszkańców postanowiliśmy przenieść remont estakady na przyszły rok - mówił N. Łukaniuk.

Zgodnie z dokumentacją i kosztorysem inwestorskim, remont jednej estakady ma wynieść ok. 2,5 miliona złotych - w gorszym stanie jest część południowa (od strony rzeki), która ma być wyremontowana jako pierwsza - w 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

8
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
5
8%
Smuci
5
8%
Złości
43
69%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group