Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2200
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: E–sportowe zmagania w Piechowicach

Piątek, 19 stycznia 2018, 7:40
Aktualizacja: Sobota, 20 stycznia 2018, 5:38
Autor: WAC
Piechowice: E–sportowe zmagania w Piechowicach
Fot. KED
W budynku warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach trwa turniej gier komputerowych, w którym rywalizują miłośnicy e – sportu.

Podobne turnieje odbywają się w Piechowicach w pierwszym tygodniu ferii od kilku lat. Z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością miłośników rywalizacji e – sportowej. W trwających obecnie zawodach bierze udział szesnaście pięcioosobowych drużyn, rozgrywających pojedynki w grze Counter Strike Global Offencive.

Według scenariusza rozgrywki - celem jednej drużyny tzw. terrorystów jest podłożenie bomby, zaś drugiej czyli antyterrorystów zniweczenie tych zamiarów. Zespoły znajdują się w dwóch osobnych pomieszczeniach, tak, aby wyeliminować niesportowe zachowania z rywalizacji.

Oprócz gospodarzy z ZSTiL, kształcących się w zawodzie technik informatyk (o specjalności e – sport – projektowanie i programowanie gier komputerowych) do Piechowic przyjechali goście z różnych części kraju między innymi: Szczecina, Białegostoku, Krakowa, Tarnowa i Bydgoszczy. Najmłodsi z graczy są uczniami drugiej klasy gimnazjum, najstarsi mają około 40 lat.

– Dla szkoły tego typu rozgrywki są dobrą okazją do promocji – mówi zastępca dyrektora ZSTiL Marcin Spychała. - Dla naszych uczniów zaś możliwością sprawdzenia umiejętności zdobytych na lekcjach i na treningach. Staramy się, aby nie siadali oni do komputera, aby marnować czas lecz by robili to aby realizować konkretne zadania i cele. Pragnę dodać, że poza normalnymi zajęciami przewidzianymi programem szkolnym spotykają się oni na specjalnych treningach, podczas których ćwiczą umiejętności wykorzystywane podczas gier oraz w realnym świecie: motywacji, komunikacji, radzenia sobie ze stresem, nauki na własnych błędach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group