Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2359
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Epidemia przygasa, ale wciąż jest zagrożenie

Poniedziałek, 8 czerwca 2020, 15:44
Aktualizacja: Czwartek, 11 czerwca 2020, 5:36
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Epidemia przygasa, ale wciąż jest zagrożenie
Fot. Miroslava Chrienova z Pixybay
Epidemia przygasa, co nie znaczy, że możemy liczyć na pełne bezpieczeństwo. W Jeleniej Górze i w powiecie, w okresie minionego tygodnia, przybył jeden chory. Do tragicznej statystyki musimy dodać jeden zgon – informuje rzecznik UM w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

Łącznie od początku epidemii, w mieście i w powiecie zachorowało 298 osób (175 w mieście, 123 w powiecie), zmarło 16 osób. Ostatnim zmarłym jest 83- letni jeleniogórzanin, który zmarł w szpitalu zakaźnym w Bolesławcu.

Zachorowała natomiast pielęgniarka, zajmująca się małym pacjentem przywiezionym na oddział pediatryczny do jeleniogórskiego szpitala.

O ile w tutejszym szpitalu wszystkich przyjmowanych chorych bada się od razu w momencie przyjęcia, o tyle podobne rygory nie są stosowane w innych placówkach. Chłopiec przyjechał zakażony, co ujawniono przy jego przyjęciu, niemniej zajmująca się jego recepcją pielęgniarka została zakażona, co zweryfikowano po odebraniu wyników badań małego pacjenta. Ten przykład dowodzi, że nazbyt duży optymizm i wiara, że epidemia minęła jest jednak zdecydowanie przedwczesny dodaje rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

1
3%
Cieszy
2
6%
Hahaha
2
6%
Nudzi
6
19%
Smuci
3
10%
Złości
17
55%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group