Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5154
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Empik i Smyk w Galerii Sudeckiej

Czwartek, 5 grudnia 2013, 6:57
Aktualizacja: Piątek, 6 grudnia 2013, 7:32
Autor: Angela
Jelenia Góra: Empik i Smyk w Galerii Sudeckiej
Fot. E–I
W budowanej przez Echo Investment Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze otwarte zostaną dwa nowe sklepy – salon Empik, który zajmie lokal o powierzchni blisko 300 mkw. i Smyk o powierzchni ponad 500 mkw.

Jak informuje inwestor, budowa Galerii Sudeckiej przebiega zgodnie z harmonogramem. Wykonawcą stanu surowego jest Eiffage Polska Budownictwo SA. Obecnie realizowany jest etap obejmujący budowę garażu podziemnego. Otwarcie Galerii Sudeckiej zaplanowano na drugą połowę 2014 roku.

Empik, którego oddział pojawi się w galerii to największa sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku. Już od 65. lat jest stałym elementem kulturalnego krajobrazu Polski. W 190. salonach firma oferuje m.in. książki, płyty z muzyką, filmy, gry multimedialne i planszowe, czasopisma, dekoracje do domu, produkty i zabawki edukacyjne, a także bilety na różne wydarzenia.

Smyk to największa w Polsce sieć sklepów specjalistycznych dla dzieci. Obecnie obejmuje ponad 130 punktów sprzedaży, zlokalizowanych w najatrakcyjniejszych centrach handlowych w Polsce, w Rosji, na Ukrainie, w Turcji, w Czechach i w Rumunii.

Galeria Sudecka, która powstaje w dzielnicy Zabobrze ma być pierwszym w regionie Jeleniej Góry nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym. W programie centrum zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz 7-salowe kino Helios z częścią kawowo-barową.

W projekcie Galerii Sudeckiej inwestor przewidział 45 000 mkw. powierzchni handlowej. Najpierw powstanie galeria sklepów, butików i punktów usługowych oraz pierwsze w mieście kino Helios. Ostatnim etapem realizacji Galerii Sudeckiej będzie budowa retail parku, w ramach którego powstanie między innymi sklep DIY.

Do dyspozycji klientów zostanie oddanych ponad 1 800 miejsc parkingowych. Wśród najemców Galerii Sudeckiej znajdą się między innymi sklepy: z Grupy LPP (Reserved, House, Mohito, Cropp Town, Sinsay) dla których przeznaczono powierzchnię 3500 mkw., a także GoSport, który dysponował będzie sklepem o powierzchni 1350 mkw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group