Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6040
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Emigranci ukryli się w klimatyzatorach

Czwartek, 13 maja 2021, 9:00
Autor: WAC
Wrocław: Emigranci ukryli się w klimatyzatorach
Fot. straż graniczna
Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali czterech Afgańczyków, którzy ukryci w naczepie tira, nielegalnie przekroczyli granicę z Czech do Polski.

Do wykrycia nielegalnych emigrantów doszło na terenie jednej z wrocławskich firm logistycznych. Kierowcę rumuńskiej ciężarówki, który przyjechał tam ze Stambułu, zaniepokoiły dobiegające z naczepy odgłosy. Natychmiast poinformował o tym funkcjonariuszy wrocławskiej policji. Na miejsce udali się również funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach oraz Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Funkcjonariusze wraz z kierowcą i jego zmienniczką otworzyli drzwi naczepy i stwierdzili że wewnątrz, pomiędzy klimatyzatorami podróżowało czterech cudzoziemców. Mężczyźni nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów i deklarowali, że pochodzą z Afganistanu.

Wszyscy zostali zatrzymani w związku z brakiem dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium Polski - informuje rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak. - Po przeprowadzeniu badania lekarskiego w celu ustalenia wieku zatrzymanych osób okazało się, że jeden z nich ma powyżej 18 lat, natomiast trzech kolejnych jest w wieku pomiędzy 16 a 18 lat. W trakcie dalszych czynności wyjaśniających potwierdzono afgańskie obywatelstwo cudzoziemców oraz ich dane osobowe. W czasie przesłuchania mężczyźni oświadczyli, że celem ich podróży były kraje Europy Zachodniej, a do naczepy tira dostali się podczas jego postoju na parkingu w Serbii rozcinając górną część plandeki. Ponadto okazało się, że wszyscy pod koniec marca tego roku złożyli wnioski o ochronę międzynarodową na terytorium Rumunii. Obecnie trwają czynności służbowe zmierzające do umieszczenia Afgańczyków w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców, a następnie przekazania ich do Rumunii w ramach procedury dublińskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

3
9%
Cieszy
6
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
7
21%
Smuci
4
12%
Złości
13
39%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
325
Tak
12%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group