Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7271
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ekumeniczny opłatek

Niedziela, 16 grudnia 2018, 6:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 grudnia 2018, 6:29
Autor: WAC
Jelenia Góra: Ekumeniczny opłatek
Fot. WAC
Mieszkańcy Cieplic przybyli wczoraj (15.12) do miejscowego kościoła ewangelicko – augsburskiego pw. Chrystusa Zbawiciela na Cieplicki Opłatek Ekumeniczny.

Cieplicki Opłatek Ekumeniczny to impreza z kilkunastoletnią tradycją. Odbywa się od 2000 roku, z roczną przerwą w 2017 roku.

Inicjatorami tegorocznego spotkania ciepliczan byli Sebastian Kozieła – proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej i Anna Bałkowska – miejska radna.

Do współpracy przy organizacji uroczystości zgłosiły się jeleniogórskie szkoły i Miejskie Przedszkole nr 10. Przedszkolaki oraz uczniowie Szkoły Muzycznej I st. im. J. Garści zadbali o artystyczną oprawę. Wśród wielu gości spotkania opłatkowego byli: prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak z zastępcami oraz jego poprzednik Marcin Zawiła, radni oraz dyrektorzy cieplickich szkół

- Przyczynkiem do powrotu Cieplickiego Opłatka Ekumenicznego były pytania o tę uroczystość, jakie słyszałam w trakcie spotkań przedwyborczych - mówi Anna Bałkowska . - Dlatego zawiązała się grupa inicjatywna, dzięki której udało się przygotować dzisiejsze spotkanie. Nasza uroczystość jest przeznaczona dla wszystkich - dla ciepliczan, dla kuracjuszy, dla turystów. Tradycyjnie będziemy się łamać opłatkiem i śpiewać kolędy. Dzięki naszym sponsorom, którymi są Hotel Cieplice, Piekarnia „U Koziołka” i Piekarnia Joanna Kłyś udało się także przygotować poczęstunek.

Twoja reakcja na artykuł?

20
87%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group